Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Greenpeace dobře nebo špatně?

Už několikrát jsem se setkal s názorem, že akce rakouských Greenpeace na našem území skončila fiaskem.

Už několikrát jsem se setkal s názorem, že akce rakouských Greenpeace na našem území skončila fiaskem. Halas kolem údajných havárií v podniku MAPE či kolem stavby Temelína byl prý naprosto zbytečný, neoprávněný a špatně zamířený - vždyť na žádné větší závady se nepřišlo a jaderná energetika je výhledově pro nás jedinou možností.

Nejsem žádným skalním odpůrcem jaderné energetiky, ale přesto se domnívám, že autoři kritik namířených proti Greenpeace vůbec nepochopili smysl jejich akcí, o kterých jsem na rozdíl od Jana Jelínka z Víkendu Mladé fronty přesvědčen, že dokonale splnily svůj účel.Vzhledem na totální krotkost našich ekologických iniciativ, kterých je sice jako máku, ale zatím se zmohly pouze na pár nesmělých propagačních akcí, museli přijít Rakušané a použít poněkud rasantnějších metod. Bez nich bychom nikdy nepřiměli dotčené podniky k otevření bran, k prověrce zařízení a k dialogu s odborníky i občany. Bez nich by se o celou problematiku nezačal zajímat náš dosud velmi pasívní tisk, rozhlas, televize, takže bychom dodnes nevěděli, na čem vlastně jsme. Ovšemže se to ze strany Rakušanů neobešlo bez trochy demagogie a nadsázky, ale to už patří k věci a v netotalitních režimech je to zcela běžné.Přitom nezapomínejme, že rakouská odnož Greenpeace především sledovala své cíle, šlo jí o to zjistit, zda jejich zemi nehrozí nějaké nebezpečí. A to je zcela pochopitelné po letech našeho zatajování údajů a bagatelizování čs. ekologických problémů.Takže Greenpeace…

v17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte