Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Tiskové zprávy

V Respekt Edici vychází Síla věcnosti, vzpomínková kniha na Olgu Havlovou

Další knihou v Respekt Edici je soubor rozhovorů, postřehů a osobních vzpomínek na Olgu Havlovou.

2180-mobr-Obalkaweb-m.bmp
2180-mobr-Obalkaweb-m.bmp • Autor: Respekt

Další knihou v Respekt Edici je soubor rozhovorů, postřehů a osobních vzpomínek na Olgu Havlovou.

„Jsme povahy velmi různé: já buržoazní dítě a věčně rozpačitý intelektuál, ona proletářské děvče značně samorostlé, nesentimentálně střízlivé, občas dost hubaté a protivné, zkrátka osoba, kterou nelze opít rohlíkem,“ charakterizoval před několika lety tehdy ještě prezident Václav Havel svou ženu. Kniha Síla věcnosti je naplněna podobnými osobními postřehy, jejím záměrem bylo poskládat co nejreálnější obraz Olgy Havlové.

U příležitosti nedožitých 75. narozenin Olgy Havlové oslovily editorky Anna Freimanová a Eva Lorencová 26 osobností české kultury, aby zavzpomínaly na tuto výjimečnou ženu. Výsledkem je rozmanitá mozaika: neuctivý rozhovor, intimní dopis, seriózní vzpomínání, kamarádský vzkaz, historický výklad a mnoho dalších.

Spisovatelka Jana Červenková píše: „S Olgou Havlovou jsem se osobně setkala až dost pozdě. Znala jsem ji už z Dopisů Olze a taky z textu v časopise Revolver Revue, kde vystupuje jako jedna z rozverných žen, jejichž muži jsou v kriminále a ony pohromadě slaví Silvestra. Musím říct, že jsem jim všem trochu záviděla…“

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte