PROFIL_Hilser01_Bures
Marek Hilšer • Autor: Milan Bureš

Marek Hilšer určitě není favorit na prezidentskou funkci. To není překvapení. Zároveň už ve druhých volbách za sebou není ztracen někde hluboko v poli, podle průzkumů láká mezi pěti až deseti procenty voličů a je to kandidát, který do výsledků lednových prezidentských voleb promluví. A to je zázrak. Přinejmenším ve světě marketingových expertů.

Nezamluvil si billboardy podél dálnic a ve městech, a tak jeho tvář voliči ze sedaček aut a městských autobusů nevidí. Nemá na to peníze, respektive nechce ty, které má, na tuhle kampaň vynakládat. Voliči ho nevidí ani na displejích svých telefonů a počítačů, protože nevede kampaň na sociálních sítích. Vede ji v ulicích se stánkem na sběr podpisů (zákonem daný limit 50 tisíc podepsaných občanů považuje za ideální pro opravdu nezávislou startovní pozici) a vede ji skoro sám, bez pomoci týmu zaměstnanců a dobrovolníků. Způsob i výsledek jsou „skromné“: počty podpisů a počty lidí, kteří se s kandidátem seznámí, nebo jsou alespoň nuceni se nad jeho kandidaturou zamyslet, neroste zrovna strmou čarou.

Přesto je Marek Hilšer – lékař, senátor a aktivista – pořád tady. Čeká na nejrůznější kandidátské debaty, hlavně ty televizní, do kterých se díky průzkumové oblibě s největší pravděpodobností kvalifikuje. „V kampani si lidé říkají, co chtějí, od toho kampaň je. V debatách se ukáže, kdo je kvalitní a hodnotově ukotvený kandidát,“ říká. „Tam se ukáže, že jsem to já. Jasně, že si myslím, že můžu vyhrát. Vyhrát chci – a proto kandiduji.“

1_obalka_Respekt_special_prezidenti
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_Respekt_special_prezidenti
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte