Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Editorial

Svět v pohybu

1024x768

Minimálně dvacet let odborníci na vzdělávání radí, aby se děti neučily zpaměti stovky historických dat, ale trénovala se především jejich schopnost reagovat na rychle se proměňující svět. U nás však toto volání dosud nenašlo velkou odezvu. Částečně proto, že vzdělávání se mění velice složitě, ale zároveň i z toho důvodu, že takovou potřebu většina podceňovala. Přirozenou touhou většiny lidí je žít v klidném a předvídatelném světě a přiznat si, že tato „jistota“ je pryč, chce svým způsobem odvahu. Odborníci ale měli pravdu, svět se mění dokonce rychleji, než si kdo kdy uměl představit, a v mnoha lidech to vyvolává obavy a někdy i paniku.

I když jsme propásli ideální čas na přípravu, nic není ztraceno, ale je třeba začít co nejdříve. Nestálost neznamená automaticky temnou budoucnost, avšak děs z nestálosti může temnou budoucnost přinést.

Reklama
Reklama
Reklama

OBAL_special_nejisty_svet
Stále více politických uskupení či jednotlivých politiků se snaží tvářit, že objevili kouzelnou formuli, jak zastavit čas, případně ho dokonce vrátit zpět. Vzhledem k tomu, že je to nereálné, musejí svět kolem sebe vykreslovat v mnohem horších barvách, než jak vypadá skutečnost. Historik Timothy Snyder v rozhovoru pro tento časopis říká: „Moderní tyranie je závislá na terorismu. Od požáru Říšského sněmu je jasné, že je potřeba určitá míra terorismu – ne moc, ale ani málo. A někdy musíte terorismus sami vytvořit, což ukázal i Putin v Rusku v roce 1999. Terorismus lidi děsí. V momentě, kdy prožívají tento strach, přijde na scénu někdo, kdo řekne, že mají možnost vyměnit svobodu za bezpečnost. A právě to je ta chvíle, kdy je velká pravděpodobnost, že lidé tuto výměnu přijmou.“

V tomto speciálu jsme se rozhodli popsat různé fenomény proměňujícího se světa. Nejde jen o politiku, ale také o trh práce, módu, hudební průmysl či fotbal. Naší ambicí nebylo, a ani nemohlo být, představit všechny aspekty moderní společnosti, ale spíše naznačit, kolik věcí je v pohybu. A že není třeba se toho obávat, protože mnoho změn je i k lepšímu.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery
šéfredaktor

 

Speciál je dostupný k zakoupení také na novinových stáncích, na webu i v aplikacích pro Android a iPad/iPhone


Pro objednání speciálu SVET přes SMS pošlete zprávu ve tvaru:
SVET JMENO PRIJMENI ULICE C.P. OBEC PSC (vzor: SVET JAN NOVAK SOKOLOVSKA 22 PRAHA 8 18000) na číslo 90211.

Magazín vám doručíme až do schránky.

Objednací SMS jsou zpoplatněny podle běžného tarifu vašeho mobilního operátora. Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 89 Kč vč. DPH, tedy shodná s cenou výtisku na stánku. Službu technicky zajišťuje ATS Praha. Infolinka 296 363 199 v pracovní dny 8:00 – 17:00, www.platmobilem.cz.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte