Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Téma

Prostě plac

Jak Dan Dittrich proměnil svůj život v nekonečný film

PROST∑ PLAC01_foto Milan BureÁ
K životu potřebuju něco úplně jiného než dům. (Dan Dittrich)

Představte si, že máte vysněné místo v přírodě, kde byste chtěli žít. Kdysi na něm stával dům, jeho základy ještě vystupují z křoví. Neplánujete žádnou obludnou stavbu s tenisovými kurty, jen malý dům v duchu okolní krajiny. A přesto se vám nepodaří vyhovět všem stavebním předpisům. Stavba se nepovoluje. Co dál?

Část lidí by svůj plán v takové situaci vzdala, jiní by možná stavěli načerno a doufali, že úředníci dodatečně přimhouří oko. Herec a majitel několika divadelních kaváren Dan Dittrich ale nechtěl porušovat zákon. Ze zdánlivě neřešitelné situace našel jinou cestu. Velmi neobvyklou, zato legální a v důsledku nečekaně zábavnou. Se svými přáteli buduje nedaleko České Lípy už čtvrtým rokem místo, jaké se ve zdejších končinách jen tak nevidí.

Ložnice po Karlovi

„Až tam přijedeme, nelekněte se, teď v zimě to připomíná cikánský tábor,“ varuje nás rozcuchaný čtyřicátník s černým kulichem, zatímco jeho starý mercedes klouže podmáčenou polní cestou. Jsme na Českolipsku, v kouzelném kraji kolem Bobřího potoka, který napájí soustavu jednadvaceti Holanských rybníků roztroušených mezi skalami, listnatými lesy a zbytky někdejších německých mlýnů a chalup.

PROST∑ PLAC05_foto Milan BureÁ
Atmosféra, jaká se nevidí.

Některé hráze rybníků jsou provalené a na nezpevněné cestě se místy drží voda. „V klidu, tohle projede všechno,“ ujišťuje nás řidič, když se kola vozu ponoří do hluboké louže. Následuje vášnivá přednáška o tom, že jeho mercedes model 124 je poslední vůz…

Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
special_bydleni
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte