Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Redakce Editorial

Jak dobře bydlet

Vychází nový speciál Respektu: Čtení o všem, co musíte řešit, když bydlíte

special_bydleni

Každý z nás řešil, případně řeší, otázku, kde bude bydlet. Mnozí hledáme nové místo k životu i několikrát za život, protože po éře studentského života přichází rodina, případně stěhování za prací atd. Ve městech se v posledních letech shání bydlení stále komplikovaněji, neboť jeho cena roste. „Dostupnost bytů, měřená poměrem ceny kupní síly, je v Česku dnes nejhorší v historii. Na průměrný byt se v Česku vydělává skoro 11 let,“ píší kolegové uvnitř tohoto speciálního vydání o bydlení.

erik tabery, 11.3.2015
Erik Tabery • Autor: Matěj Stránský
Tématu jsme se rozhodli věnovat právě proto, že se týká všech. Nechtěli jsme psát o tom, jaké je například nejlepší střešní okno, zajímal nás život. Co dělá dobré bydlení dobrým bydlením. Píšeme proto právě o ekonomické stránce věci, nabízíme i pohled sociologický, třeba jak se mění sídliště, poskytneme ale i výlet do historie – nahlédli jsme do bytů známých osobností naší historie. Požádali jsme také naše spolupracovníky z různých koutů světa, aby nám popsali svou zkušenost.

Reklama
Reklama

„V Praze náš pes jako dobrý hlídač zaštěkal pokaždé, když někdo prošel kolem dveří. Nikomu to nepřišlo divné. V Chicagu ale ano – po dvou měsících nám v poště přistál dopis od managementu budovy, že si na nás stěžují nájemníci vedle nás, nad námi i pod námi a že pes musí přestat štěkat, nebo se stěhujeme,“ píše například Veronika Ruppert. A samozřejmě se od ní dozvíte i řešení.

Pokud vás čeká v blízké době stěhování, Petr Třešňák nabízí rady, jak tento psychologicky náročný proces zvládnout. A mimo jiné uvádí: „Hodně pít, spát, uvolnit si jeden večer na posezení s přáteli jsou nejlepší pojistky proti stěhovací panice.“ Já jen dodávám, že to je dobré praktikovat neustále. I bez stěhování.

Speciál vznikl pod vedením Karolíny Vránkové.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, útulné čtení vám přeje

Erik Tabery
šéfredaktor

Speciál je dostupný k zakoupení také na novinových stáncích, na webu i v aplikacích pro Android a iPad/iPhone


Pro objednání speciálu přes SMS pošlete zprávu ve tvaru:
BYDLENI JMENO PRIJMENI ULICE C.P. OBEC PSC (vzor:BYDLENI JAN NOVAK SOKOLOVSKA 22 PRAHA 8 18000) na číslo 90211.

Magazín vám doručíme až do schránky.

Objednací SMS jsou zpoplatněny podle běžného tarifu vašeho mobilního operátora. Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 89 Kč vč. DPH, tedy shodná s cenou výtisku na stánku. Službu technicky zajišťuje ATS Praha. Infolinka 296 363 199 v pracovní dny 8:00 – 17:00, www.platmobilem.cz.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1913
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte