Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Anketa

Anketa mezi žurnalisty

anketa
  1. V posledních měsících mediální prostor zahlcuje řada dezinformací. Poznáte vždy, co je pravda? A jak to má odlišit čtenář?
  2. Měníte v éře dezinformací nějak způsob své práce?
  3. Jak si představujete budoucnost novinařiny?

79_Michael Rozsypal
Michael Rozsypal

Michael Rozsypal
Český rozhlas Plus

1

Pravdu vždy poznat nelze. Ale snažím se ke všem informacím přistupovat kriticky a nepřejímat je bez vlastní reflexe. Pokud mám s informací dále pracovat, je nezbytné ověřit zdroj informkaždý právo. V tomto případě je pravda relativní, protože téměř na vše se lze dívat z různých úhlů pohledu. Ale myslím, že ctít fakta je potřebné za každou cenu. (Pokud je ve sklenici o objemu dvě deci jedna deci vína, to je fakt, který lze změřit. Můžeme mít ale každý svůj názor na to, zda je sklenice poloplná, nebo poloprázdná.) Čtenář pochopitelně nemusí být v rozpoznání pravdy natolik obezřetný a pozorný jako novinář. Může snáz uvěřit názoru, který je mu blízký, a pokládat jej za pravdu. Myslím, že úlohou nás novinářů je přinášet podložené a ověřené informace a za případnou chybu či dezinterpretaci se otevřeně omluvit, abychom čtenáře nemátli. Poznat pravdu v záplavě informací je čím dál těžší. A obzvlášť v případě, kdy jsou debaty emočně vyhrocené. (V tom případě stoupá význam a odpovědnost seriózních médií a novinářů, kteří by…

Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 27 článků vydání zakoupením čísla.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
obal dezinformace-1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 27 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte