Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Soudní spory

Vláda proti Respektu

Před třemi týdny odmítla Policie ČR šetřit dvě trestní oznámení za pomluvu, která na šéfredaktora Respektu podali za vládu ministři Karel Březina a Miroslav Grégr.

Před třemi týdny odmítla Policie ČR šetřit dvě trestní oznámení za pomluvu, která na šéfredaktora Respektu podali za vládu ministři Karel Březina a Miroslav Grégr, rovněž trestní oznámení za podněcování nenávisti ke skupině obyvatel a násilí proti skupině obyvatel, kterou na premiéra Miloše Zemana podal šéfredaktor Respektu. Obě strany podaly proti verdiktu policie stížnost Státnímu zastupitelství v Praze 1, které zatím minulý týden odmítlo stížnost Respektu.

Respekt s tím není spokojen, protože ani policie ani státní zastupitelství nevyvrátily jeho podezření, že premiér a celá vláda útočí svým deklarovaným záměrem „zlikvidovat Respekt“ na ústavní svobodu projevu. Státní zástupkyně Zdeňka Galková pouze vysvětlila, že poškozování ústavních práv se dotčené paragrafy trestního zákona netýkají. Proto bude Respekt hledat další právní cesty, které by přiměly premiéra vysvětlit vládní postup.

Vládou podané trestní oznámení za pomluvu kritizoval koncem minulého roku Helsinský výbor amerického Kongresu. Také na americkou kritiku reagovali senátoři Unie svobody návrhem, který by paragraf o pomluvě vyškrtl z trestního zákona. Jejich iniciativu minulý týden nepodpořil ústavněprávní výbor Senátu včetně jeho členů z ODS a lidové strany.

Petr Holub

Světový tisk věnoval i v posledních týdnech pozornost sporu české vlády s Respektem. Vedle toho se odvolával na práci jeho investigativních reportérů, případně ji dále rozváděl. Jak ukazují citace, šlo…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem zamčeným článkům.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte