Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Soudní spory

Gross vs. Respekt

Spory týdeníku Respekt s bývalým premiérem Stanislavem Grossem.
Respekt se s Grossem soudil kvůli článkům o jeho telefonických kontaktech s majitelkou domu s nevěstincem Libuší Barkovou.

Respekt se s Grossem soudil kvůli článkům o jeho telefonických kontaktech s majitelkou domu s nevěstincem Libuší Barkovou. V květnu 2003 Respekt zveřejnil, že na seznamech policejních odposlechů figurují tři ministři a devět poslanců, kterým telefonovali lidé podezřelí z různé trestné činnosti, kteří jsou odposloucháváni.

Grossovi, tehdy ministru vnitra, měl volat podnikatel Andrej Babiš a Libuše Barková, majitelka domu s nevěstincem, která je odposlouchávána pro podezření z obchodu se ženami. Soudy v roce 2004 Respektu nařídily, aby se za články omluvil. Respekt se omluvil, ale žádal o obnovené projednávání dané věci s argumentem, že se v souvislosti s bytovou aférou bývalého předsedy vlády objevily nové skutečnosti.

Žádost o obnovu řízení však byla zamítnuta pražským vrchním soudem.

Další informace k případu hledejte v rámečku pod tlačítkem „Související“.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte