Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ úterý 8. dubna 2014

Karol Sidon • Autor: ČTK
Karol Sidon • Autor: ČTK

08:56
Bílá, Kanada a dehetDobré ráno z Respektu! Narozeniny dnes slaví Francis Ford Coppola, Jackie Chan nebo Lucie Bílá, připomínáme si úmrtí Henryho Forda, Ivana Diviše a švédského generála Torstensona, známého dnes především tím, že se mu nepodařilo dobýt ani Brno. Hned po ránu dvě smutné zprávy: Quebec se od Kanady neodtrhne - obyvatelé téhle frankofonní části Kanady se se svým osudem sdílet stát s anglicky mluvícími spoluobčany zjevně smířili a quebečtí separatisté tak ve volbách propadli. Kromě toho jíme dehet i lidské vlasy, i když vlastně ve skutečnosti ne, slouží jen jako materiál pro výrobu barviv nebo kypřících látek, ale každý přece ví, že éčka jsou zlo, takže ke spravedlivému pobouření to postačí.Na dopoledne nabízíme skočnou hudební píseň.

09:43
Svěrák vs. internetStojí za to připomenout si včerejší facebookovou událost týdne: Falešný Svěrák popletl fanoušky historkou o loupeživém bezdomovci. Zdeněk Svěrák je zdá se oblíbeným terčem „internetových provokatérů“, aktuální kauza je ale oproti loňskému Znásilnil mě Zdeněk Svěrák přece jen o něco decentnější. „Takzvaní trollové“ přišli s historkou o Svěrákově ukradené peněžence a jeho poněkud nepřiměřené reakci. Po snaze médií o ověření pravosti profilu a dementi dotyčného umělce však Facebook promptně zareagoval a lžisvěrákovu stránku smazal. Slušní lidé mohou dál klidně spát.Jako upoutávku na příští DJ zprávu posíláme hvězdnou hudební píseň.

10:55
Skywalker se vracíVčera začalo natáčení sedmé epizody Star Wars. Režíruje JJ Abrams, který natočil už Star Trek, takže se to v žádném případě nebude plést. I když se toho o samotném obsahu filmu moc neví, respektive neví se skoro nic, fanoušci jsou opatrně optimističtí - prý to nemůže dopadnout hůř než Lucasova trilogie z přelomu tisíciletí, která do světa hvězdných válek uvedla mimo jiné Jar Jar Binkse.

Snad se budou diváci po zhlédnutí Abramsova filmu tvářit jinak než Jar Jar. Posíláme jim optimistickou hudební píseň.

12:17
Rabín spisovatelemKulturní kauza století je za námi: Rabín Sidon ten román skutečně napsal. Minulý měsíc vyšla autoru Chaimu Ciganovi kniha Altschulova metoda a literární zasvěcenci okamžitě pojali podezření, že se ve skutečnosti jedná o pseudonym vrchního pražského rabína Karola Sidona. Ten se k tomu po dlouhých týdnech nervydrásajících dohadů včera konečně přiznal. Oddychli si tak zmatení literární kritici a pravděpodobně i židovská obec, ve které se podle všeho všeobecně vědělo, že rabín Sidon pseudonym Chaim Cigan používá už léta pro psaní do věstníku Roš Chodeš.I proto je tu židovská  píseň.

13:13
Mezitím v BrněBrněnské okénko: Lupič se samopalem přepadl benzinku, omluvil se a odešel. Klub Likusák chystá změnu podoby. Chtěl někomu ublížit, nevěděl komu. Přednáška vyvrátí mýty o archeologii. Chlapec vrazil do projíždějícího auta. Stopař pod vlivem drog plivl šoférovi do obličeje, rozbil okno a utekl. Slunečné počasí vystřídá ve středu ochlazení.Brno není New York - k tomu jedna hudební píseň.

14:15
Charkov druhým Krymem?Ve světě se ovšem dějí i závažné věci. V Charkově vyhlásili proruští separatisté autonomní republiku, na což ukrajinská vláda zareagovala vysláním speciálních jednotek, které pozatýkaly asi 70 lidí. Ministr vnitra slíbil čistku v charkovské policii, který je podle něj nakloněna spíše separatistům než ukrajinské vládě. Rusko vyzývá Ukrajinu k okažitému zastavení operací, které mohou vést k občanské válce, Ukrajina se zase bojí další ruské intervence a opakování ruského scénáře.O nezvaných návštěvách hudební píseň.

16:25
Slavie na prodejZe sportu: Většinový podíl v hokejové Slavii je po odchodu trenéra Vladimíra Růžičky na prodej. Majitelům se nelíbí, jak Růžička, údajně dlouholetá ikona klubu, Slavii kritizuje a všeobecně o ní ošklivě mluví. Už za svého působení v klubu se také intenzivně snažil odejít ke konkurenci, což mělo výkon Slavie negativně ovlivňovat. Vlastníci klubu nabízejí odkup za symbolickou cenu přímo Růžičkovi, aby ukázal, že umí nejen bořit a ničit, ale také tým na spodní polovině extraligové tabulky stavět na nohy. Jak to dopadne? Uvidíme.Na podvečer tu máme hudební píseň o sportu z ptačího pohledu.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].