Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ pátek 4. 5. 2012

Denní světlo? To ne, musíme studovat. • Autor: Matěj Stránský
Denní světlo? To ne, musíme studovat. • Autor: Matěj Stránský

08:00
Veriť, milovať, pracovaťTakové bylo osobní motto Milana Rastislava Štefánika, od jehož úmrtí dnes uplynulo 93 let. Snad nebude příliš drzé, když si tento slogan DJ vypůjčí pro dnešní monitoring událostí.Začneme s vírou, pak se pokusíme o lásku, a teprve pak se vrhneme do práce.

08:25
Seznámení s ParoubkemNová strana bývalého premiéra Jiřího Paroubka Národní socialisté – LEV 21 odstartovala celoplošnou billboardovou kampaň. Přiznané příjmy strany ovšem neodpovídají nákladům na takovou propagaci. Zprávu si můžete přečíst na serveru Idnes.cz. LEV 21 za první tři měsíce roku podle vlastních informací vybrali 1,6 milionu korun. Z loňska měli našetřeno 127 tisíc. Kampaň však podle mluvčího strany vychází na 2 miliony měsíčně. „Jde o seznamovací kampaň. Podle průzkumů o naší straně ví jen třetina lidí,“ řekl Paroubek Idnesu.Tak nějakou reklamní a komerční asi, že jo? Advertising Space.

09:21
Asijští studenti trpí krátkozrakostíAž devadesát procent studentů ve velkých asijských městech trpí krátkozrakostí, zveřejnila to dnes BBC s odvoláním na vědecké studie. Tento mimořádný nárůst je způsobený tím, že studenti se příliš věnují škole a prakticky nepřicházejí do styku s denním světlem. Vědci dále tvrdí že až každý pátý student je tu v ohrožení z nevratného poškození zraku či dokonce slepoty. Přitom průměrný výskyt krátkozrakosti v populaci je 20 – 30 procent.Míň studovat. To je asi to poučení. My si k tomu dáme něco o slepotě od Korn.

10:52
Lidem už mají facebookový profil. Od pirátůPár hodin poté, co Karolína Peake ve čtvrtek oznámila název své nové strany Lidem, vytvořili neznámí autoři na Facebooku její falešný profil. Brzy vznikly další takové profily. V jednom případě se tvůrci označili za pirátskou platformu strany. Od všech těchto stránek se oficiální představitelé seskupení distancovali, webová stránka Lidem stejně jako facebooková bude podle mluvčího strany Skácela spuštěna v několika týdnech.No, aby už nebylo pozdě a člověk se ve všech těch Lidech vyznal.

11:21
Pussy Riot dostaly důtku - za špatně ustlanou postel a zápiskyDvě členky Pussy Riot obviněné z výtržnictví dostaly ve vazební věznici, kde jsou drženy, důtku - za špatně ustlanou postel a pořizování zápisků do telefonu.„Pořizování zápisků ve vězení není žádný přestupek. Každý má právo na to sepisovat, co chce, třeba i román,“ říká advokátka Violetta Volkovová, která se případem zabývá. „Bereme to jako šikanu a vzneseme to u soudu,“ dodává. napomenutí může mít vliv na konečný verdikt soudu. Podobně se to stalo Michailu Chodorkovskému, který také posbíral několik napomenutí za triviální porušení pravidel.Příští pátek 11. května bude Moskevský městský soud projednávat odvolání proti prodloužené vazbě, kterou před dvěma týdny kvůli pokračujícícmu vyšetřování obviněným nařídil Taganský soud. Vazba byla prodloužena do 24. června.

13:05
Pověrčivost Irů děsí prodejce autIrský svaz automobilového průmyslu žádá úřady, aby příští rok nevydávaly registrační značky s číslicí třináct. Ze zákona na nich totiž musí být rok, kdy bylo vozidlo zaregistrováno a prodejci automobilů se obávají, že se jim příští rok kvůli pověrčivosti zákazníků propadnou zisky. Zprávu přináší server Idnes.cz. Irsko se bojí, že pokles prodeje automobilů by mohl ještě více poškodit ekonomiku.Automobilistickou. Bezohlednou.

13:44
Ať naše hokejové hochy provází SílaVe Stockholmu a Helsinkách dnes začne hokejové mistrovství světa a čeští reprezentanti vstoupí do turnaje duelem s Dánskem. S ním se potkají čeští hokejisté na čtvrtém z posledních pěti světových šampionátů. V Québeku vyhráli 5:2, o rok později v Klotenu i díky Štěpánkově čistému kontu zvítězili 5:0 a loni v Bratislavě rozdrtili Seveřany 6:0, píše Aktuálně.cz.A protože je dnes Star Wars Day, přejeme našim hochům, ať je provází Síla. A my jim pomůžeme tím, že  nebudeme myslet, ale pěkně fandit.

14:20
Na dálnice už jen s magazínem BillboardŘidiče na dálnicích a silnicích první třídy už za pár let nebudou rozptylovat billboardy, hlásí idnes.cz  Budou od nich totiž muset do pěti let zmizet. Rozhodli tak poslanci, když v pátek podpořili změnu zákona o pozemních komunikacích ve verzi, na níž se před tím shodli senátoři.Billboardy nebudou moci být blíže než 250 metrů od dálnice. Výjimku budou mít jen poutače provozoven, které se nacházejí v blízkosti silnice, benzinek, motelů nebo restaurací. Aby zákon začal platit, musí ho ještě potvrdit prezident Václav Klaus.Poslanci původně navrhovali ještě tvrdší verzi - aby billboardy nesměly být ani u místních komunikací a silnic II. a III. třídy. Proti tomu se ale senátoři postavili, protože by to podle nich snížilo příjmy státního rozpočtu a obecní rozpočty by tratily na příjmech z pronájmu pozemků.No tak to se řidiči při dlouhých cestách budou muset zabavit tím, že jim spolujezdci budou předčítat magazín Billboard. Z aktuálního čísla by se dozvěděli, že žebříček desek vede Jack White se svým sólovým albem Blunderbuss.

14:55
Údajný zloděj zasažený šípem zemřelVe Fakultní nemocnici v Ostravě zemřel devětatřicetiletý údajný zloděj, kterého minulý týden trefil šípem do hlavy střelec chránící svůj majetek. Střelece z kuše se tak s největší pravděpodobností bude zpovídat z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Zprávu přinesl server Idnes.cz. Majitele posilovny a servisu motockylů v Chotěbuzi na Karvinsku prý dlouhodobě trápily nájezdy zlodějů. Rozhodl se zvláštním způsobem bránit.Trochu to může připomínat scénky historických šermířů, ale taková legrace to bohužel není - spíš téma k diskusi o přiměřené obraně.

15:54
Mladé Italy v krizi láká pastevectvíNa tři tisíce mladých Italů si v posledních letech zvolilo práci pastýřů ovcí. Často jde i o vysokoškoláky, kteří kvůli krizi nemůžou najít místo ve svém oboru. Zprávu přinesl server Ihned.cz. Očekává se, že příliv mladé krve může tento sektor zemědělství výrazně oživit a přinést do oboru, který je proslulý výrobou sýra pecorino.To je trend, který před pár lety na vylidňujícím se venkově asi nikdo nečekal.  

16:48
Britské hudební hvězdy vedou kampaň za špunty do ušíRapper a herec Plan B stejně jako zpěvák Coldplay, Chris Martin, jsou zapojení do aktuální kampaně The Loud Music, která má zvýšit povědomí publika o tinnitu neboli šelestu v uších. Neustálý bzukot v uších může být způsoben i dlouhodobým vystavením hlasité hudbě. Akce má za úkol zvýšit mezi návštěvníky koncertů procento těch, kteří se před rizikem chrání špunty do uší. Oba výše zmínění umělci šelestem v uších trpí a třeba Gary Numan se v rozhovoru svěřil, že jej sužuje natolik, že už není schopen mixovat vlastní hudbu. 

17:45
Japonci po Fukušimě mění rýži za chlebaLoni poprvé utratili Japonci více za chleba než za rýži. Překvapivý výsledek odhalil průzkum ministerstva vnitřních záležitostí a zprávu přinesl server Idnes.cz. Japonská strava stále více podléhá západnímu vlivu a Japonci také mají od havárie ve Fukušimě pochybnosti o místních potravinách. Kvůli kontaminaci radiací museli zemědělci v několika oblastech zničit svoji úrodu.DJ se loučí písní z rýžového pole od Twin Sister a přeje hezký víkend. Asi s chlebem.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].