Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ pátek 15. 6. 2012

Příště už jen Coca-Cola • Autor: Milan Jaroš
Příště už jen Coca-Cola • Autor: Milan Jaroš

08:00
Kmitající ráno s The OscillationBritská kapela The Oscillation, jejímž mozkem je producent a multiinstrumentalista Demian Castellanos, není úplně formace, s kterou by člověk radostně vstával a měl chuť pustit se do rozcvičky. Jejich mix stylů (shoegaze, kraut rock a psychedelie) je silně hypnotický a minimalistický. O to víc jsou intenzivnější melodie, které se z něj vynořují. Berte to jako pozvání na jejich miniturné po ČR. The Oscillation dnes vystoupí v plzeňském klubu Pod lampou, v sobotu v píseckém Pí klubu a v neděli 17.6. na pražské Sedmičce.Píseň se jmenuje stylově Shake Your Dreams Awake. Až se probereme, DJ hnedka začne oscilovat mezi dalšími tématy.

08:18
Poslední uprchlý člen sekty Óm šinrikjó zadrženJaponská policie zadržela Kacuju Takahašiho, posledního uprchlého člena sekty Óm šinrikjó. Ta je odpovědná za útok sarinem v tokijském metru z března 1995, při němž zemřelo 13 lidí a 6 tisíc jich bylo zraněno. Čtyřiapadesátiletý Takahaši, který byl zadržený v Tokiu je podezřelý z toho, že autem dovezl dalšího příslušníka sekty na stanici metra, kde vrcholila ranní špička.Podobně jako byl Takahaši řidičem útočné buňky, stejnou roli měla v případě vražd Charlese Mansona i Linda Kasabian.

09:01
Ve Švédsku mají falešné mince s „králem děvkařem“Ve Švédsku se v oběhu objevily falešné mince, které zobrazují krále Carla XVI. Gustafa, pod jeho podobiznou se však místo nápisu „švédský král“ nachází slova „náš král děvkař“. Zprávu přinesl server Novinky.cz. Podle znalců mají padělky velmi vysokou řemeslnou úroveň. Padělatelé se zřejmě vysmívají králi kvůli jeho neautorizovaného životopisu z roku 2010, jenž vyšel pod názvem Monarchou proti své vůli. V něm je líčen jako častý návštěvník nočních klubů.Na českých mincích žádné žijící osobnosti aktuální politické scény nemáme. Což je asi dobře. Pustíme si jednu píseň o vysněném chlapečkovi, který by taky fungoval jen na minci. Dresden Dolls.

09:25
Coca-Cola po 60 letech v BarměUž brzy budou moci Barmánci zase pít Coca-Colu. Společnost Coca-Cola totiž oznámila, že začne prodávat svůj perlivý drink v zemi, kde šedesát let nepůsobila kvůli hospodářským sankcím. Jakmile americká vláda sankce zruší, Coca Cola na barmský trh plný čerstvých džusů a levných čínských limonád vstoupí. Barma je jedna ze tří zemí, kde si v dané chvíli Coca-Colu nekoupíte - Severní Korea a Kuba jsou zbylé dvě.Barma nastoupila proces reforem minulý rok. Sice k posledním doplňkovým volbám do parlamentu připustila opoziční stranu Národní ligu pro demokracii, není ale pořád ještě vyhráno. Sama Su Ťij, jež křeslo v parlamentu vyhrála a jež se v současnosti nachází v Evropě, před přílišným optimismem ze současných změn v zemi varuje.A teď už jednu od Chumbawamby: Coca-Colanization

10:03
Ruský bloger podává žalobu k Evropskému souduRuský bloger a právník Alexej Navalnyj podal žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva na ruské úřady za to, že byl podle něj neprávem zadržen 9. května během tzv. národní procházky a následně uznán vinným z nepodřízení se policejnímu příkazu. Za to si odseděl 15 dní ve vězení. Navalnyj považuje už samotné zadržení za porušení jeho práv, jelikož se ničím neprovinil a nedělal nic jiného, než se jen „procházel po městě“. Dokonce ani při zadržení nekladl odpor. Není ještě jisté, zda Evropský soud, který je v součanosti doslova zavalen stížnostmi z Ruska, se jeho případem bude zabývat.

11:01
Ekologové varují před přílepkem stavebního zákonaPoslanci mají na dnešní schůzi projednávat novelu stavebního zákona a ekologové varují, že přijmou-li zákonodárci i navržené pozměňovací návrhy, přijde veřejnost o možnost vyjadřovat se ke stavbám pro jejich dopad na zdraví a kvalitu života. Zprávu přinesl server Novinky.cz. Podle námitek asociace Zelený kruh by nový přílepek znemožnil občanům připomínkovat, jaký vliv budou mít projektované stavby dopad na zdraví, na vzhled krajiny, chráněné druhy zvířat, rostliny či veřejnou zeleň.Poslancům posíláme jednu píseň ze „zeleného“ alba R.E.M. Kdyby něco, zpívá se v ní o nechvalně známém chemickém zabijákovi jménem Agent Orange.

12:05
Radiožurnál přestane hrát písně za hranicí nevkusu, říká nový hudební dramaturgSkladby Chtěl jsem mít od skupiny Turbo, i omletá Live is Life od Opus by měly z hudebního repertoáru stanice od podzimu zmizet. Tvrdí to Petr Král, nový hudební dramaturg stanice Radiožurnál, v rozhovoru pro Lidovky.cz. Respekt o hudební dramaturgii první stanice ČRo již napsal lecos (ZDEZDE) a DJ sám je na podobu nové hudební skladby mimořádně zvědavý.Posíláme do ČRo jednu rozhlasovou. A zajímalo by mě, jestli budou hrát i November Rain dvakrát v kuse, tak jako ve skladbě Reginy Spektor. 

13:05
New Order nepřijedou, Prague City Festival se rušíDruhý ročník Prague City Festivalu, který se měl konat 29. až 30. června na pražském Výstavišti, se neuskuteční kvůli nedostatku peněz. Na akci měli kromě britských zasloužilých New Order i kytaroví Simple Plan nebo Blink-182. Tým pořadatelů v prohlášení neuvádí víc než, že jim nenadále vypadlo zásadní množství očekávaných finančních prostředků.Člověk z toho není moc moudrý a fanoušci New Order můžou jen litovat.

14:17
Veterinární inspekce vrací do Číny 22 tun mražených tresekVeterinární inspekce vrátila do Číny 22 tun mražených tresek, u nichž výrobce uváděl, že obsahují 20 procent vody. Ve skutečnosti jí ale bylo víc. V kilovém balení se objevilo 230 až 274 gramů vody. Většina zásilky byla stažena v kladenské mrazírně.Možná je to škoda, mohli jsme tu mít 22 tun rybí polévky. Po obědě si tedy pustíme jednu námořnickou.

15:40
Praha zřídila zvláštní policejní tým. Odhaluje zločiny na seniorechV Praze se čím dál více seniorů stává obětí zločinu. Policie proto vytvořila speciální tým, který je bude vyšetřovat. Zprávu přináší server Idnes.cz „Dospěli jsme k závěru, že je potřeba přizpůsobit práci skupině poškozených,“ tvrdí šéf pražské policie Martin Vondrášek. Kromě kriminalistů z v týmu jsou psycholog, analytik či pracovník zaměřený na prevenci. Statistika v tomto ohledu je znepokojivá. Zatímco loni za prvních pět měsíců policie zaznamenala 96 takových případů, letos jich bylo za stejné období 184.Ne, že by to mělo valnou souvislost, ale pustíme si klip o partě seniorů, kteří dělají solidní klukoviny. Hoppípolla.

16:39
Carrefour opouští Řecko. Lidé kvůli krizi nenakupujíNejvětší maloobchodní řetězec v Evropě, francouzský Carrefour, se rozhodl odejít z Řecka. Zdůvodňuje to hospodářskými problémy, s nimiž se Řecko potýká a které způsobily citelný propad prodejů. Tržby klesly o 16 %. Rozhodnutí odejít padlo těsně před nedělními volbami, jejichž výsledkem může být i vystoupení země z eurozóny.Tohle je ve výsledku vlastně příjemná anti-konzumní zpráva. A pokud někdo pláče, mám tu fenomenální Kleenex. Nice.

17:46
Kvůli armádním zakázkám stíhá policie 9 lidíProtikorupční policie stíhá dalších devět lidí, kteří se údajně podíleli na manipulování výběrových řízení při opravách vojenských objektů celkově za desítky milionů. Zprávu přinesla agentura ČTK. Mluvčí protikorupční polici Jaroslav Ibehej však tento případ odmítl komentovat. Tak schválně, kterých 9 to bude.DJ se loučí a přeje hezký víkend. Zde je jedna sesterská dvojice, která se o prázdninách opět chystá i do ČR.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].