Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt DJ

Čtvrtek 2. 12. 2010

Ke sněhové nadílce nepatří jen kalamity, ale i zimní radovánky. • Autor: Milan Jaroš
Ke sněhové nadílce nepatří jen kalamity, ale i zimní radovánky. • Autor: Milan Jaroš

07:52
Dnešní DJ vám přeje dobré ráno!A ke vstávání vám hned pustí jednu pěknou ranní písničku.

07:55
Pokus č. 2: Dnešní DJ vám přeje dobré ráno!!!Tak moment. Autor těchto řádků se přistihl, že při zvolené pěkné ranní písničce začíná znovu přecházet do hybernace, proto vám raději pustí jednu rychlejší pěknou ranní písničku.

08:01
Sníh není zlý, i když je studenýJeště minimálně dvě hodiny bude na Českých drahách platit kalamitní stav na celém území republiky a aktuální Lidovky.cz hlásí, že se lidé nemohou dostat včas do práce.Autor těchto řádků se nicméně už do práce dostal a cestou si nemohl nevšimnout, kolik lidí vlastně nepotřebuje jezdit do práce vozem. Chodníky jsou totiž obsypané zaparkovanými obsypanými auty, které si tak mohou odpočinout od smradění. Proto ve sporu sníh x civilizace stojí na straně bílého koně a posílá mu jednu pěknou zimní písničku.

08:09
Ne ne ne! Musíme rychleji, jinak umrzneme.Autor těchto řádků se ještě jednou omlouvá. Takhle by to nešlo. Sníh sice máme rádi, to už jsme si řekli, ale musíme trochu zrychlit, protože jinak zatuhneme hned po ránu. Takže ještě jednou jedna rychlejší pěkná sněhová písnička.

08:13
Skandál na magistrátu: Plachý není plachý!!!Dnešní tištěné Lidovky píší, že pražský radní fandící stejně jako my sněhu, čili radní pro životní prostředí Lukáš Plachý, slíbil zcela neplaše před volbami svému stranickému kolegovi z ČSSD sto tisíc korun, pokud mu sežene dost hlasu pro hladké zvolení na kandidátku.Autor těchto řádků říká hlasité FUJ! Smluvněopoziční radní se mu eklují i bez podobných skandálů, bude tedy zvědav, jak zareaguje jinak vždy pozorná ODS. Tipuje ovšem, že nijak. Autorovi těchto řádků se tak v mysli ihned vynořuje obrázek davu, který se předevčírem snažil procpat do pražského magistrátu, aby si to s radními vyříkal. Autor těchto řádků přiznává, že podobné emoce chápe a všem případným dalším protestujícím proti stavu na pražském magistrátu, jimž politici ošklivě říkají „ulice“, posílá jednu pěknou uliční písničku.

08:31
Sníh si lehnul na dálnici a zcela ji zablokovalAktuálně ve svém online sněhovém zpravodajství hlásí, že déjednička směrem na Prahu stojí, stojí se i na řadě jiných míst a sníh pořád padá a padá a padá…Autor těchto řádků se na svého bílého přítele dívá z podhledu, válí se mu nad hlavou na střešním okně. Takhle zespoda to ani nevypadá, že by studil, zajímavé přitom je, jaké se mu daří vytvářet na skle pěkné krystalky. Zkusíme, co to s ním udělá, když mu pustíme další pěknou dlouhozimní písničku

08:41
Do Modřan jenom pěšky. Jinými slovy: Zůstaňte doma!!!Komplikovaná situace se nám komplikuje, na Výtoni strhl kamion trolej a do Modřan se tak podle Idnesu musí chodit pěšky. Policie řidičům vzkazuje, že by bylo nejlepší, kdyby nikam nejezdili. Nejen v Praze, ale všude.Autor těchto řádků uznává, že to jeho přítel bílý kůň rozjel opravdu ve velkém, ale nezlobí se na něj, je to koneckonců jeho práce. Od března si zase ani neškrtne, zato teď zaslouží jednu pěknou snížkovou písničku.

09:17
Život na jiné planetě je obtížný! Zvlášť v kocovině.Podle Týdne.cz dnes NASA oznámí cosi důležitého ve věci objevování mimozemského života. Svolala totiž tiskovku, kde chce zveřejnit "astrobiologický objev, který ovlivní hledání důkazů o mimozemském životě“.Skeptický autor těchto řádků míní, že půjde v nejlepším zase o nějaký lišejník, a kdyby alespoň lišejník, ten je aspoň vidět i bez mikroskopu. Autor těchto řádků by uvítal něco se svítícím prstem, co bude novinářům říkat, že by se radši vrátilo zpátky domů, jenže to nám asi dneska NASA neukáže a vytasí se s nějakým neviditelným lišejníkem, z čehož budou mít všichni kocovinu, protože jak známo, život na jiné planetě je těžký, což si můžeme připomenout jednou pěknou jinoplanetární písničkou

09:29
Sarkozy honil králíka. Zaútočí kvůli tomu Francie na USA?Jak si správně všimnuly Novinky.cz, jedním z největších objevů zveřejněných nyní na serveru WikiLeaks je dosud tajná honička francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho s králíkem. Celá věc se seběhla ještě v době jeho šéfování vnitru: „Do úřadovny na pařížském náměstí Place Beauvau si pozval amerického velvyslance Craiga Stapletona, aby mu řekl, jak je pyšný na to, že se mu dostalo přijetí u  šéfa Bílého domu George W. Bushe. Po chvíli pak Sarkozy velvyslanci představil i svého tehdy devítiletého syna Luise, jenž do místnosti vešel s malým psíkem a  v náručí ještě držel králíka, s nimiž si před tím hrál venku na zahradě. Když Luis králíka posadil na zem, aby si s americkým hostem potřásl rukou, začal pes ušáka honit po místnosti. Hostitel se snažil situaci zachránit a chtěl zvířata odchytit.“Autor těchto řádků drží Sarkozymu palce, aby nynější aféru ustál. Je to jeden z nejtěžších okamžiků jeho kariéry. K tomu ať mu pomáhá jedna pěkná králičí písnička.

09:54
Sudová chce helikoptéru a vyhrát s tím olympiáduJak informují Lidovky.cz, Nikola Sudová aka Boulařka po zranění znovu trénuje. „Před deseti dny jsem si už poprvé zkusila i helikoptéru,“ prohlásila lyžařka, respektive boulařka.Autor těchto řádků přiznává, že by helikoptérou být nechtěl, vadilo by mu, že by se mu pořád něco točilo nad hlavou, to už spíš stíhačkou nebo bombardérem, to by pak mohl dělat pěkné vžžžžžžžžžžžžžmmmmmmm a ne jen banální vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrmmmmmmmmm. Nikole každopádně posílá jednu pěknou vrtulníkovou písničku.

10:35
Je obsazeno! Tutututututututututututu. Kdo nám něco poví o sněhu?Podle Idnesu.cz se skoro nedá dovolat na číslo 800 100 991. Bezplatnou linku včera zřídil pražský magistrát, aby se lidi dozvěděli, jak jsou na tom se sněhem.Autor těchto řádků to zkusil a server má pravdu: je tam obsazeno. Ovšem to autorovi těchto řádků nevadí, protože se v dohledné době ven nechystá, maximálně tak naproti přes ulici pro housku, což zvládne i bez sněhového zpravodajství. Snad se to zlepší, zaměstnaným telefonistkám posíláme jednu pěknou telefonní písničku.

10:50
Má si dnešní DJ koupit deset miliard a zachránit tak Česko?Novinky.cz píší, že ministerstvo financí příští rok vydá pilotní emisi státních dluhopisů pro občany o objemu do deseti miliard korun. Minimální objem jedné objednávky bude 1000 korun.Autor těchto řádků je v rozpacích. Má si těch deset miliard koupit? Je to výhodná investice? A kde na ně má vzít peníze? Rád by státu pomohl, ale teď opravdu neví. Zkusí to nějak vymyslet, pro povzbuzení si pustí jednu pěknou srdcozlatou písničku.

11:24
Bruno má větší šance než Jackson. Ten je totiž mrtvýVčera zveřejněné nominace na Grammy dávají největší šance Eminemovi, má jich celkem deset. O tři méně má Bruno Mars, o čtyři Jay-Z, Lady Antebellum a Lady Gaga, jednu si odnáší Michael Jackson. Více třeba na Aktuálně.cz.Autor těchto řádků přiznává hned několik věcí: nikdy neslyšel o Brunovi a Lady (tedy té první), o Eminemovi myslel, že už nic nedělá, a především netuší, jak si Jackson převezme cenu, jestli ji tedy vyhraje. Finalistům populární hudební soutěže každopádně posíláme jednu pěknou zpívající písničku

11:44
Dnešní DJ byl opět přistižen při činu!Uživatel Luděk si správně všimnul, že autor těchto řádků napsal špatně slovo přes. Namísto něj napsal přez. Autor těchto řádků si opravdu chtěl původně skočit do obchodu přez ulici, což by ale mohlo skončit katastrofou, díky Luďkovi si teď může skočit přes ulici, což snad dopadne naprosto bes problémů. Totiž bez problémů.Uživatelovi Luďkovi za jeho bdělost posíláme jednu pěknou děkovnou písničku

12:07
Češi by volili levici, kdyby ryby nebyly v rybníceSpolečnost Sanep zveřejnila průzkum, podle kterého by ČSSD s KSČM měla v parlamentu těsnou většinu 101 mandátů. Ovšem samozřejmě KDYBY: kdyby byly volby v listopadu a kdyby v nich volilo oněch deset tisíc lidí, kterých se společnost minulý týden ptala.Autor těchto řádků přiznává, že je rád, že tohle KDYBY neproběhlo, čili je všechno při starém a dál tak máme vládu, kterou si zasloužíme. A k tomu si pusťme jednu pěknou vládní písničku.

12:39
Hybridy zastavil náš bílý přítel. Zůstanou v AngliiV Praze dneska nevystoupí kapela Hybrid, welšská průkopníce breakbeatu. Cestu do Lucerny jim zarazila letecká společnost, která kvůli sněhu zrušila lety do Prahy.Autor těchto řádků přiznává, že ho to moc nemrzí, protože se na Hybridy stejně nechystal. Zklamaným fanouškům nicméně posílá jednu pěknou uklidňující písničku.

13:15
Bomba pláče, umřel jí tatínekVynálezce neutronové bomby Samuel Cohen je po smrti. Strůjce nápadu zabít co nejvíc lidí s co nejmenšími materiálními škodami se tak o dva měsíce nedočkal devadesátin.Autor těchto řádků se momentálně zamýšlí nad Cohenovým výrokem, že neutronová bomba byla „nejmorálnější zbraň, jaká kdy byla vyvinuta.“ Trochu mu ta věta podráždila žaludek, který měl mimochodem Cohen natolik zdevastovaný, že jeho chorobě podlehl. Z čeho asi? Milovníkům morálních zbraní každopádně posíláme jednu pěknou termonukleární písničku.

13:39
Konečně jsme něco dokázali! Ve vraždách jsme sedmí!Statistický úřad Eurostat zveřejnil údaje, podle kterých je Česko v rámci Evropské unie sedmou zemí s nejvyšším počtem vražd. Před námi je už jen Pobaltí a Balkán.Autor těchto řádků dnes v metru viděl reklamu na knížku, která má zdejší obyvatele přesvědčit, aby byli hrdí na své češství. Zajímalo by ho, jestli je v ní zahrnutá i tato statistika. Bude o tom chvíli přemýšlet a pustí si k tomu jednu pěknou vražednou písničku.

15:24
ČSSD má rychle vyřešit Plachého, nejlépe do sobotky.Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka přiznal, že o kauze novopečeného pražského radního Lukáše Plachého věděl několik měsíců. Teď má ovšem naspěch a vyzývá pražskou organizaci své strany, aby ji rychle vyřešil.Autor těchto řádků se především chce omluvit za pauzu způsobenou účastí na poradě. A pak chce říci, že postoj pana Sobotky příliš nechápe, respektive nerozumí tomu, proč Plachého neřešil dřív, když o jeho korupčním jednání věděl. Ale asi na to jde autor těchto řádků až moc selským rozumem. Plachému a Sobotkovi každopádně posílá jednu pěknou korupčnickou písničku.

15:32
Dnešní DJ vás chce uchránit od velké pokuty. Važte si toho!Aktuálně.cz správně připomíná čtenářům, že jim zbývá už jen pár dní do výměny starých řidičáků. Od nového roku za to bude flastr až za třicet tisíc.Autor těchto řádků se k výzvě připojuje, sám si o nový průkaz požádal v pondělí, na svých patnáct vteřin slávy u okénka čekal čtyři hodiny. Na informaci serveru ho přitom zaujalo, že je zařazován do kategorie „produktivní věk“. Moc netuší, co to znamená, ale nejspíš to bude mít něco do činění s pracovními produkty, čili si pustí jednu pěknou pracovní písničku.

15:48
Co bylo dřív: čára, nebo sedmé nebe? Odpověď zná Jimmy PageNovinky.cz píší s odkazem na server Topky.cz, že fanoušci slovenského zpěváka Mira Jaroše obviňují jiného tamního pěvce Richarda Müllera, že jeho aktuální hit Čiara se příliš podobá Jarošově skladbě Bez siedmeho neba.Autor těchto řádků přiznává, že nezná ani Čiaru ani Bez siedmeho neba. Dokonce nezná ani Mira Jaroše. Zato zná pár pěkných plagiátorských písniček.

16:05
Klaus je držitel světového rekordu: seděl u největšího stolu všech dob!!!Autor těchto řádků si se zpozděním dvou dnů přečetl zápis Václava Klause z jeho návštěvy Libye při příležitosti summitu EU - Afrika. „Sedíme u kulatého stolu, který je tak velký, že dohlédnout na druhou stranu by bylo možné pouze dalekohledem,“ stojí v textu (celý na www.klaus.cz). Autor těchto řádků tímto Václavu Klausovi gratuluje k takovému zážitku, tiše mu závidí a jenom přemýšlí, zda Klaus u sebe dalekohled měl, a nebo si musel pouze domýšlet, ke komu to vlastně při jednání hovoří. Na Pražský hrad každopádně posíláme jednu pěknou dalekohledovou písničku

16:23
Policisté si musí dávat pozor na lidi s dlouhými nehtyIdnes.cz přináší výtah z brožurky, která má policistům pochopit složitou situaci cizinců žijících v Česku. Například několikacentimetrový nehet na malíčku ruky značí, že dotyčný Vietnamec patří k bohatým obchodníkům.Autor těchto řádků zná několik vietnamských obchodníků a je s nimi v pravidelném obchodním styku. Nicméně ani jeden z nich dlouhý nehet nemá nebo si toho alespoň autor těchto řádků nevšiml. Čímž ovšem v jeho očích rozhodně neklesli na společenském žebříčku. Touto cestou jim posílá jednu pěknou nehtovou písničku.

16:42
V Praze to trhá troleje, v Krkonoších hrozí lavinyHorská služba v Krkonoších vyhlásila nejnižší stupeň lavinového nebezpečí, může za to třiceticentimetrový nestabilní prašan ležící na hřebenech.Autor těchto řádků by klidně vyměnil i druhý stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších za nebezpečí, které ho zanedlouho čeká při cestě z práce do pražského domova. Jó, Krkonoše, do jejich podhůří sahají jeho kořeny, je tedy čas na trochu sentimentu s jednou pěknou krkonošskou písničkou

17:17
Kam nepojedou čeští fotbalisté? Do RuskaFotbalový šampionát se v roce 2018 uskuteční v Rusku. Rohodla o tom dnes FIFA. O čtyři roky později si fotbalisté zahrají o mistry světa v Kataru.Autor těchto řádků by byl samozřejmě rád, aby si Češi v Rusku zahráli. Ale jednak si od dorůstající generace neslibuje žádné zázraky a hlavně má být za dva roky konec světa. Fotbalistům každopádně posílá jednu pěknou klasickou ruskou písničku.

17:32
Američtí diplomaté budou mít v zádech tureckou policii. PrýTurecký premiér Erdogan dnes požádal o trestní stíhání amerických diplomatů, kteří podle něj pomluvili jeho Stranu spravedlnosti a rozvoje, když ji v depeších zveřejněných nyní po šesti letech serverem WikiLeaks obvinili z korupce.Autora těchto řádků by zajímalo, zda Erdogan skutečně doufá, že se američtí diplomaté nechají tureckou policií proklepnout. Každopádně mu posíláme jednu pěknou policejní písničku.

17:40
Dnešní DJ je hodný. Proto jednu ošklivouAutor těchto řádků je pozorný k přáním našich čtenářů, proto reaguje na dotaz uživatele l4m4 a speciálně jemu posílá jednu pěknou ošklivou písničku.

17:47
Dnešní DJ se s vámi loučí……a přeje vám pěkný zbytek dne.Ano, je to tak, všechno krásné jednou končí, nezbývá než se rozloučit jednou pěknou rozlučkovou písničkou. Autor těchto řádků se během prosince ještě jednou vydá do vašich počítačů, do té doby si dává závazek, že už nikdy nebude chodit přez ulici.jhv

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].