Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Projekty

Krátká dlouhá cesta

Jeden soukromý příběh z konce války vypovídá o evropských dějinách víc než tisíce odborných knih. Příběh je zpracován jako multimediální projekt, který propojuje literaturu, hudbu a moderní technologie.

„Krátká dlouhá cesta – příběh jednoho člověka, jedné komunity, jedné epochy“ začal na konci druhé světové války, vypráví o hledání jednoho hrobu a smyslu dějin. I taková byla a je Evropa.

Velkolepý multimediální projekt odstartoval v září 2008 a potrvá celý rok. Jeho součástí je webový portál www.kratkadlouhacesta.cz, série koncertů, film, kniha a spousta dalších zajímavých materiálů.

„Svého otce jsem nikdy neviděl…,“ napsal kdysi Fedor Gál. Ani netušil, že osud jeho otce nebyl završen v masovém hrobě obětí pochodu smrti ze Sachsenhausenu kdesi v Německu.

Zdá se, že v Evropě je běžné ze dne na den začít nenávidět souseda a vstoupit do nekonečného kruhu násilí a nenávisti. Náš pokrokový kontinent 21. století zná masovou nenávist, vyhánění, masakry, uprchlické tábory…

Proto vzniká tento projekt, který se natáčel na Slovenský ve vesnici, kde žila rodina před válkou, v Německu v místech pochodu smrti a jinde.

Další informace hledejte na www.kratkadlouhacesta.cz.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte