Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Projekt FUTURA

Udělejte si fotografickou dovolenou

Letní fotografické workshopy jsou určeny začátečníkům i ostříleným fotografům, kteří se chtějí naučit něco nového, zdokonalit se a získat zpětnou vazbu od lektorů a kolegů.

Letní fotografické workshopy jsou určeny začátečníkům i ostříleným fotografům, kteří se chtějí naučit něco nového, zdokonalit se a získat zpětnou vazbu od lektorů a kolegů. Je to ale také tip na zajímavou dovolenou. Ať už vyrazíte na Kokořínsko, do Chorvatska nebo třeba do národních parků americké Kalifornie, nezapomeňte si přibalit fotoaparát!

Hlavní náplní a cílem těchto akcí je samotné fotografování. Zpravidla se fotí v exteriéru i ateliérech. V závěru každého pobytu se koná rozborový seminář, během kterého je možné nad snímky podiskutovat se zkušenými lektory a dostat užitečné rady a tipy. Součástí některých workshopů je také počítačová úprava fotografií.

Všeobecně zaměřené workshopy jsou skvělou příležitostí vyzkoušet si nové věci. Například součástí fotografického týdne na Kokořínsku pořádaného Institutem digitálních médií je nejen fototografování krajiny, ale také makra a modelingu.

Milovníci zvířat ocení jedinečný workshop s názvem Aranžovaná fotografie zvířat pořádaný Centrem Foto Škoda pod vedením lektora Rostislava Stocha. Cílem víkendového kurzu je naučit účastníky zásadám fotografování ochočených zvířat a ptáků. Důraz se bude klást především na výběr vhodného místa, kompozici, práci se světlem i fotografování ptáků v letu tak, aby výsledné snímky co nejvíce odpovídaly snímkům z volné přírody.

Za fotografováním je možné vyrazit i do ciziny. Do Chorvatska letos v květnu zamíří milovníci modelingové a krajinářské fotografie. Krajináři se také mohou zúčastnit jedinečné fotoexpedice, jejímž cílem budou národní parky v Kalifornii. V Praze i v různých malebných koutech České republice proběhne také řada letních fotografických škol učených začátečníkům i pokročilým.

Článek vznikl v rámci projektu FUTURA, který je financován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem ČR a hlavním městem Praha. Projekt realizuje Respekt Institut.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte