Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Projekt FUTURA

Jen tak si střelit? Ani náhodou

Širokou nabídku kurzů střelby ocení nejen profesionálové – zaměstnanci bezpečnostních služeb a zásahové jednotky policie, ale také milovníci střelby jako sportovní disciplíny.

Širokou nabídku kurzů střelby ocení nejen profesionálové – zaměstnanci bezpečnostních služeb a zásahové jednotky policie, ale také milovníci střelby jako sportovní disciplíny. A také ti, kteří se chtějí stát profesionály v oboru, kde je zbraň a umění střílet součástí práce.

Sportovní střelba zahrnuje množství disciplín. Většinou jsou označované jako střelba obranná, akční, policejní, taktická či praktická. Jejich společným jmenovatelem je snaha o aplikaci sportovních pravidel na střelbu více či méně se blížící realitě. Střelecké disciplíny se také rozdělují podle zbraní na pistolové, brokové a puškové. Své schopnosti mohou střelci předvést v celé řadě soutěží.

Do střeleckých kurzů se může přihlásit i úplný začátečník. Začít by měl úvodem do sportovní střelby. Vážným zájemcům a profesionálům je věnován kurz systematické přípravy ve střelbě. (www.gunandfun.cz) Dále se kurzy dělí na střelbu z krátké a dlouhé zbraně (brokovnice, ostřelovací puška). Kdo si připlatí, může absolvovat kurz individuálně, běžně se kurzy konají v menší skupině. (www.sniper.cz)

Speciální kurz je zde pro ty, kteří chtějí získat zbrojní průkaz, ať už pro výkon povolání, nebo pro sportovní a sběratelskou činnost. Podmínkou získání zbrojního průkazu je dosažení předepsaného věku, což je 21 let, pro výkon sportovní činnosti ale stačí oslavit patnácté narozeniny. Zájemce musí mít čistý trestní rejstřík a lékařské potvrzení. Musí také složit speciální zkoušku odborné způsobilosti složenou z teoretické a praktické části

Od zájemců o práci v bezpečnostních agenturách se sice přímo neočekává, že budou zbrojní průkaz vlastnit, může jim to ale prospět. „Na mnoha pozicích by se zaměstnanec se střelbou setkat vůbec neměl. Uchazečů se ale vždycky ptáme, zda zbrojní průkaz vlastní,“ říká Alois Beran z bezpečnostní agentury Always Maty Security.

Poskytovatelé střeleckých kurzů v Praze a okolí:

http://www.sniper.cz/index.php

http://www.gunandfun.cz/

http://www.avim.cz/index.php?name=info

Článek vznikl v rámci projektu FUTURA, který je financován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem ČR a hlavním městem Praha. Projekt realizuje Respekt Institut, o.p.s.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].