30
Autor: Karel Cudlín

Nejdůležitější policejní jednotka Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) bude mít nového šéfa. Stane se jím dlouholetý detektiv Jiří Mazánek. Jde o nečekaně solidní volbu.

V bývalé protikorupční policii Mazánek působil jako detektiv a jeho rukama prošly velké armádní zakázky. Rozjel vyšetřování letadel CASA, k soudu a do vězení dostal Marka Dalíka, důvěrníka ex-premiéra Mirka Topolánka.

Reklama
Reklama

Když se protikorupční policie spojila po silové reorganizaci s protimafiánskou jednotkou, Mazánek povýšil a začal řídit na NCOZ sekci závažné hospodářské kriminality a korupce. Vždy měl pověst policisty, na nějž neplatí výhrůžky politiků. Státní zástupci ho popisují jako vyšetřovatele, který byl schopný jednat samostatně.

Zní to banálně, ale v ustrašené policii samostatnost projevuje stále jen málo detektivů. Mazánek má všechny předpoklady složitou práci v čele speciální policejní jednotky zvládnout.

Vzpoura detektiva Mazánka

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundra-stihly kopie

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte