Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Redakce Opravy

Opravy 40/2017

V článku Český idol došlo v následujícím odstavci k nepřesnosti týkající se dokumentu 2000 slov. Správně v něm mělo stát: 
Třískův niterný výkon v té době jistě ovlivnila ruská invaze do Československa, která i pro něj znamenala zásadní zkušenost. Strávil ji s blízkým přítelem Václavem Havlem, s nímž se kamarádil od šestnácti, v Liberci. Spolu odtud vysílali výzvy na záchranu Československa před okupanty. „Václav píše plamenné projevy, které se já pokouším vykoktat. Breptám každé slovo. Nikdo si našeho zoufalství nevšímá. Jenom po letech zjistíme, že každé naše slovo natáčela do archivu tajná policie…“ popsal později v dopise, který spisovatel Pavel Kosatík cituje v knize o Olze Havlové Člověk má dělat to, nač má sílu. Předtím už Tříska podepsal v červnu 1968 známý dokument pražského jara 2000 slov, požadující změnu poměrů v Československu.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte