Z průzkumu, který vloni zadalo ministerstvo školství, vyplývá, že zhruba třetina romských dětí…
Z průzkumu, který vloni zadalo ministerstvo školství, vyplývá, že zhruba třetina romských dětí každého populačního ročníku nemá šanci chodit ani do „cikánských“ základních škol. • Autor: Milan Jaroš

Ke mně se první zásadní informace dostaly někdy na druhém stupni základky. Nejdřív jsem tajně vyslechla hovor dospělých: bavili se o mně, že prý se nechovám jako holka. Ne? A jak se má chovat holka? Máma si přála, abych si častěji oblékala sukně, hlavně tu odpornou s růžovými kostkami, kterou jsem pravidelně špinila hlínou z květináče, abych si ji nemusela brát do školy. Nevadila mi růžová, vadily mi ty kostky. Sukně vůbec jsem považovala za nepraktické oblečení, blbě se v nich lezlo po stromech a věčně mi je nějakej puberťák ve třídě nadzvedával. Taky jsem nesnášela baret s kytičkami, protože celá škola nosila čepice lyžařské–třírohé a já bych vypadala jako debil. V tom ale problém nebyl. (A hele, rým!)

Celý příspěvek Kateřiny Mahdalové na jejím blogu.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte