Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Nenechte si ujít

Padni, nebo nehraju

Je mi asi tak osm, ženu se ze stráně v houfu kluků a holek, v ruce svírám půlmetrový kus dřeva. Samopal. Jsem Němec, což je špatný, protože brzo padnu. Kamarádka Janička je Rusák, taky padne, ale až po mně. O Amíka se pravidelně všichni rveme jak koně, ten totiž nepadne nikdy. „Padni, nebo nehraju,“ řve na běžící Janičku Dan, který ji právě zastřelil. Zbytek kluků se rozchechtá a my holky s nimi. Víme, že kluci mají pindíka a že si nemusí sedat na bobek, když se chtějí vyčůrat. Je s nimi sranda, máme je moc rády. Až po letech se dozvídáme, s jakými zvláštními tvory jsme si to hrávaly.

Z průzkumu, který vloni zadalo ministerstvo školství, vyplývá, že zhruba třetina romských dětí…
Z průzkumu, který vloni zadalo ministerstvo školství, vyplývá, že zhruba třetina romských dětí každého populačního ročníku nemá šanci chodit ani do „cikánských“ základních škol. • Autor: Milan Jaroš

Ke mně se první zásadní informace dostaly někdy na druhém stupni základky. Nejdřív jsem tajně vyslechla hovor dospělých: bavili se o mně, že prý se nechovám jako holka. Ne? A jak se má chovat holka? Máma si přála, abych si častěji oblékala sukně, hlavně tu odpornou s růžovými kostkami, kterou jsem pravidelně špinila hlínou z květináče, abych si ji nemusela brát do školy. Nevadila mi růžová, vadily mi ty kostky. Sukně vůbec jsem považovala za nepraktické oblečení, blbě se v nich lezlo po stromech a věčně mi je nějakej puberťák ve třídě nadzvedával. Taky jsem nesnášela baret s kytičkami, protože celá škola nosila čepice lyžařské–třírohé a já bych vypadala jako debil. V tom ale problém nebyl. (A hele, rým!)

Celý příspěvek Kateřiny Mahdalové na jejím blogu.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte