Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Seriál - recenze

Nastupuje Docent na vraždy, nebo na Policejní akademii?

Nová serie České televize sází na českou libůstku: smát se intelektuálům

Série Docent: Krimi, nebo pokus o parodii? • Autor: Česká televize
Série Docent: Krimi, nebo pokus o parodii? • Autor: Česká televize

Do neustále bobtnající nabídky žánru krimi seriálů České televize přibyl Docent v titulní roli s Ivanem Trojanem. Za trojdílnou minisérií o roztržitém akademikovi specializujícím se na profily sériových vrahů, který je přeložen na vraždy, kde na jeho teorie nikdo není zvědavý, stojí stejný scénáristický tým Jan Malinda-Josef Mareš jako za diváckým hitem Případy 1. oddělení. Právě na jeho popularitě se má svézt Docent. Pomoct k tomu má i obsazení Ondřeje Vetchého do stejné role šéfa.

První díl ale zatím neavizuje seriálovou událost, spíš sázku na několik jistot najednou, které jdou nicméně dohromady asi jako tichý docent a uřvaný šéf. Seriál sice v dalších dvou dílech může nečekaně gradovat nebo se dobře usadit, ale první epizoda je upovídanou a rozvleklou expozicí plnou žánrových klišé a překvapivě jednorozměrných, nepříliš věrohodných postav. Pokud bychom však přistoupili na to, že se pohybujeme v jiném žánru, než je seriózní krimi, mnohé by to mohlo zásadně změnit…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].