22_ZPRAVY2_Jaros
Vratislav Mynář • Autor: Milan Jaroš

Dno neexistuje. Když si myslíte, že ho někdo našel, parta z Hradu záhy přijde s něčím, co ho prorazí. Nově Vratislav Mynář obvinil média, že mohou za vypálení jeho chaty, kde mu prý málem uhořela rodina. Mezi viníky zařadil i náš časopis. A proti tomu je třeba se ohradit.

Vše je doloženo

Reklama
Reklama

Kancléř prezidenta doslova na stránkách Hradu napsal: „Již léta jsem svědkem štvavé nenávistné kampaně médií. Celou dobu jsem si myslel, že je to součást mojí práce. Snažil jsem se s tím bojovat, argumentovat, vysvětlovat. Ale s nenávistí boj nelze vyhrát. Až donedávna, kdy tento srub vyhořel. Ten den, kdy se to stalo, jsem tu měl se svou rodinou trávit prodloužený víkend. A jen onemocnění mého syna znamenalo to, že jsme zůstali v Praze a ne v Osvětimanech. Nechci ani domyslet, jaká hrůza se mohla stát. Tady přímo vidíte, k čemu vede nenávist novinářů z pořadu 168 hodin, Reportéři ČT, paní Jílkové z ČT, Seznam Zpráv, Respektu, Deníku N či iRozhlasu. Tito všichni ohrozili životy mých dětí a mojí rodiny.”

Jak je u Mynáře zvykem, svá tvrzení ničím nedokládá. Neuvádí příklad oné nenávisti (protože neexistuje), stejně jako nenabízí doklad, že někdo jeho domek zapálil a proč. Kdybychom postupovali jako on, mohli bychom říct, že si dům zapálil sám. Případně že mu někdo z jeho obchodních partnerů poslal varování. Nicméně bez jakýchkoli důkazů jsou to všechno spekulace.

Respekt dělá pouze svou práci. Zdokumentoval jeho snahu ovlivňovat justici, což bylo doloženo svědectvím soudců. Zjistili jsme také, že Mynář nařídil skartaci mimo jiné i dokumentu, který kontrarozvědka BIS poslala na Pražský hrad a popisovala v něm útok ruské vojenské rozvědky GRU na muniční sklad ve Vrběticích. To potvrdil Národní bezpečnostní úřad. Popisovali jsme i to, co se dělo v Lesní správě Lány za Miloše Baláka, nezákonné praktiky potvrdil soud jeho pravomocným odsouzením do vězení atd. Ano, věnujeme se krokům kancléře, protože se nejde nevěnovat někomu, kdo se chová spíše jako šéf mafiánského klanu než jako státní úředník. A všechna naše zjištění byla potvrzena nezávislými institucemi.

Řeči o nenávisti jsou tedy jen Mynářův zastírací manévr. Fakt, že do svých problémů uměle zatahuje rodinu a děti, je za veškerou hranicí vkusu. Jen to dokazuje, jak hluboko hradní tým klesl.

Pane Mynáři, ve svém nechutném prohlášení nám mimo jiné vzkazujete: „Nikdy se před vámi neskloním.” To po vás nikdo nechce, vůbec mě nenapadá, co by nám to přineslo. Ale následovat ruskou válečnou loď, to byste tedy mohl.

Skartaci tajných zpráv nařídil přímo Mynář

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

tabery-bratislava
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2277

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte