Prezident Miloš Zeman spolu se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou uctil památku obětí…
Prezident Miloš Zeman spolu se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou uctil památku obětí holokaustu položením věnců na národním hřbitově v Terezíně. (ilustrační foto) • Autor: ČTK

Nestává se příliš často, že by šlo prezidenta Miloše Zemana za něco pochválit. Na veřejnosti se chová vulgárně, společnost rozděluje, do politiky vtahuje extremisty a Česko žene východním směrem. Dnes měl ale prezident světlou chvilku. Do Lán si pozval Janu Maláčovou, aby ji jmenoval novou ministryní práce. Při té příležitosti pronesl krátký projev.

Vypíchl potřebu péče o staré lidi, zmínil paliativní a hospicovou péči. A potřebu nových zákonných úprav. Právě hospice a jejich zaměstnanci pomáhají tisícům lidí důstojně zemřít, zaslouží si proto ocenění a podporu. Hlava státu přesně to udělala. Některým to může dodat energii v nelehkém úkolu dál vytrvat, vláda se díky Zemanovi může na tuhle oblast zaměřit více než dosud.

Reklama
Reklama

Člověk toho od prezidenta moc nechce. Příklad sousedního Andreje Kisky ukazuje, že mnohdy stačí jen jeho vlídné slovo, empatie, zvyšování společenské soudržnosti. Zeman se dnes na chvíli stal Kiskou a doufejme, že těch chvil bude mít víc než jednu.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundrao

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte