0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Komentáře13. 11. 20152 minuty

Teror v Paříži: Je třeba zachovat chladnou hlavu

Budeme čelit těžké zkoušce, Francii je teď na místě vyjádřit hlubokou soustrast

Když nedávno šéf britské tajné služby varoval, že Británie a část Evropy čelí největšímu riziku teroristických hrozeb, jakému kdy čelila, nepochybně věděl, o čem mluví. Po páteční noci to mohou vidět všichni na vlastní oči: bezprecedentní teroristické útoky v Paříži si vyžádaly desítky mrtvých, další desítky rukojmích jsou zadržovány. Kdo teror rozpoutal, stále není jasné, nejčastěji se mluví o islamistech - vzhledem k tomu, že útočníci se domlouvali arabsky.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Francii je na místě vyjádřit hlubokou soustrast. Až opadne to nejhorší, západní společnosti a my, jejich evropští obyvatelé a obyvatelky, budeme čelit těžké zkoušce. Je tu velké riziko, že část politiků hrůzostrašný čin využije k rozfoukávání již tak napjatých nálad vůči přicházejícím emigrantům, kteří sem míří právě z arabských zemí zachvácených válkami. Jiskra může ve zjitřené atmosféře snadno vzplanout a tak jako již opakovaně v evropské historii způsobit větší požár.

Hodnoty, na nichž Západ stojí, by ale měly být natolik silné, abychom se tomu ubránili. Migranti, kteří k nám přicházejí, sami ve většině případů utíkají před teroristy, není tedy důvod, aby se nenávist za Paříž otočila vůči nim. Chaos, další krev, lynč, to je navíc přesně to, co svými činy teroristé sledují rozpoutat. Zachovejme chladnou hlavu, není důvod jim jakkoliv vycházet vstříc.


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].