Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Rezignací Radmily Kleslové se nic nemění

O přátelství a blízkou spolupráci s Andrejem Babišem nepřijde

Duo Kleslová a ČEZ se loučí
Radmila Kleslová / hnutí ANO • Autor: Milan Jaroš

Pár týdnů měla Radmila Kleslová problém propíraný v médiích – když se nejdříve ukázalo, že za peníze pracuje místopředsedkyně vládní strany jako poradkyně pro polostátní kolos ČEZ, tedy že za peníze radí firmě, jak se dobrat lepších zákonů. A pak v pokračování téhle kauzy: když server Neovlivni.cz zveřejnil nahrávku, v níž nemístně tlačí na člena dozorčí rady ČEZ Lukáše Wagenknechta, aby se o její dvojí angažmá přestal zajímat.

Tohle už nemohlo nechat v klidu ani jejího přítele a šéfa Andreje Babiše, a tak v úterý zasedá předsednictvo strany ANO a řeší, jak s tím problémem naložit. Radmila Kleslová to ovšem vyřešila za ně: hodinu před jednáním, které pro ni mohlo dopadnout v nejhorším tak, že bude odvolána z funkce místopředsedkyně, se této funkce sama vzdala.

Reklama
Reklama

Čtěte také: Estébácká romance holky z malého města

Kleslová upřímně nechápe, proč někomu vadí, že radí společnosti ČEZ a zároveň je vysoce postavenou političkou, ani v čem by ten střet zájmů měl být. „No a co je na tom zlého? Já si musím udržovat kontakt se svým povoláním právničky, vždyť to dělají i jiní politici, poslanci i senátoři si nechávají svá občanská povolání,“ vysvětlovala den před svou rezignací Respektu, že nechápe, proč nemůže pracovat pro ČEZ – smlouva s Čeprem a ČD jí kvůli novému politickému angažmá skončila už v březnu. „Jsem starostkou Prahy 10, ale kdybych nebyla a kdybych byla jen místopředsedkyní ANO, tak bych musela na pracák? Mým zaměstnáním je obchodní právo, radím jako právník firmám,“ řekla.

Co rozhodnutí rezignovat dobrovolně předcházelo, zda domluva s Andrejem Babišem, že nějak ji strana kvůli veřejnosti „potrestat“ musí, nebo se sama od sebe rozhodla Babišovi ulehčit pozici, to zatím známo není a možná nikdy nebude. Ale je to vlastně jedno.

Funkce předsedkyně pražské organizace ANO, která ji zaměstnává daleko víc než ta celostátní a dává jí také možnosti ovlivňovat dění na pražském magistrátu, Kleslové zůstane. Ani o přátelství a blízkou spolupráci s Andrejem Babišem, který jí naslouchá, nepřijde.

Stávající poradenská smlouva v energetickém gigantu jí vyprší příští týden; odejde odtud už ne jako vedoucí představitelka vládní strany, ale coby "pouhá“ starostka městské části a šéfka pražského regionu. Jestli si rezignací otevírá dveře k tomu, aby mohla usilovat o prodloužení práce v ČEZ a v dalších firmách, a vykonávat tak své občanské povolání, to se teprve ukáže.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivana Svobodová

redaktorka

Ivana Svobodová
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 556
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte