Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Glosa

Martin Roman musí odstoupit

Lidé z ČEZu bojují s organizovaným zločinem a potřebují k tomu speciální výcvik. Takovým argumentem obhajoval včera šéf ČEZu Martin Roman existenci a činnost zvláštního komanda, které má za úkol odhalovat černé přípojky na síť rozvádějící elektřinu.

Martin Roman • Autor: Milan Jaroš
Martin Roman • Autor: Milan Jaroš

Video z činnosti ostrých hochů dokumentující, jak se jeden z takových „organizovaných“ zločinců během výjezdu komanda zastřelil, už koluje po internetu.

Černé odběry jsou trestuhodná věc a jejich původce je třeba vést k zodpovědnosti. Pokud ale žijeme v právním státě, má na starosti boj s organizovaným zločinem, pacifikování agresivních jedinců či průniky na soukromý pozemek policie kontrolovaná státními zástupci.

Zaměstnanci firem mají vystupovat jenom jako úředníci, ne jako mlátičky.

Pokud Martinovi Romanovi přijde, že policisté a státní zástupci nefungují jak mají, a firmě ČEZ taky vznikají zbytečné ztráty, má využít svého vlivu a pokusit se to zlepšit. On si ale místo toho po léta buduje cosi, co z videozáběrů působí jako soukromá armáda. A ještě se tím chlubí.

Pokud nechceme, aby se z Česka stala země všemocných oligarchů, musí Martin Roman z čela ČEZu okamžitě odejít. Ve volném čase si potom může opakovat teorii právního státu, o níž, ač vystudovaný právník, zjevně nemá potuchy.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].