Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Edice

Monika Načeva a Michal Pavlíček na United Islands of Prague

Monika Načeva a Michal Pavlíček vystoupí 20. 6. od 17.00 na festivalu United Islands of Prague v rámci České scény, kterou najdete na Žofíně.

Michal Pavlíček a Monika Načeva se setkali už na debutovém albu Moniky Načevy Možnosti tu sou, které vyšlo poprvé v roce 1994 a v reedici ho v loňském roce vydala Respekt Edice.

Jejich dalším společným projektem je CD Mami, které obsahuje deset písní, jejichž styl charakterizuje sama Načeva jako Active Chillout. Jde o proud hudby vyzařující napětí a zvláštní klid zároveň. Album je mírně psychedelické a hodně hypnotické. Hudba nese na jednu stranu jasný rukopis Michala Pavlíčka, který se podepsal na šesti kompozicích (jeho rify a zvučnou kytaru), na stranu druhou je zde nepřeslechnutelný vliv hráčů na gramofony a elektroniku, kterými jsou DJ Five, DJ Side, Tim Wright nebo Karaoke Tundra. Nad tím vším se ladně vznáší sexy alt Moniky Načevy, který se skvěle pojí se všemi zvuky.

Na festivalu se můžete těšit na průřez tvorby Načevy i skladby z desky Mami. Festival United Islands of Prague se letos bude konat už pošesté a bude probíhat od 18. do 20. června na pražských ostrovech a v hudebních klubech. Vstup na všechny akce festivalu je zdarma.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].