Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Editorial, Redakce

Respekt zavádí Flattr

Flattr je jednoduchý mikroplatební systém, který umožňuje finančně podpořit autora článku jediným kliknutím.

Flattr • Autor: Respekt
Flattr • Autor: Respekt

Vážené čtenářky a vážení čtenáři Respektu,

rádi bychom vám představili službu, kterou na webu Respektu zavádíme. Najdete ji v podobě nového tlačítka sociálních sítí pod články. 

Flattr je jednoduchý mikroplatební systém, který umožňuje finančně podpořit autora článku jediným kliknutím. 

Celý proces vypadá následovně:

  1. Zaregistrujte se na www.flattr.com. Stačí login, heslo a email.
  2. Svůj účet „nabijte“, například pomocí platební karty. Pro začátek stačí poslat třeba jen 2 eura.
  3. Nastavte si, kolik z těchto prostředků chcete měsíčně poslat autorům, které určíte. Minimum jsou opět 2 eura, pro začátek tak můžete své oblíbence podporovat třeba jen cenou 2 piv.
  4. Různě na internetu a nyní i na Respektu najdete tlačítka Flattr. Vypadají a fungují přibližně jako „líbí se mi“ tlačítka Facebooku. Stačí jediný klik a Flattr si poznamená, že chcete tohoto autora podpořit.
  5. Na konci měsíce se Flattr koukne, na co všechno jste kliknul, a rovnoměrně mezi ně vaši předem určenou částku rozdělí. Chcete-li tedy měsíčně platit 10 euro a kliknul jste na dvaceti stránkách, každá od vás dostane 45 centů (10 % si nechává Flattr pro svůj provoz).
  6. Pokud chcete někoho podpořit více než jiné, Flattr vám též umožňuje poslat autorovi přesně určenou částku.

Na Respektu najdete tlačítko Flattru u většiny článků kromě blogů. Blogeři si mohou pod své články vložit vlastní Flattr tlačítko a tím bude zajištěno, že příspěvky poputují přímo k nim. Příkladem může být Jan Sládek. Návod na vložení tlačítka najdete na www.flattr.com nebo na www.flattr.cz.

Veškerá tlačítka pod články Respektu jsou vázána na jeden společný účet. Na konci období vždy rozdělíme příspěvky mezi jednotlivé autory. Nerozdělené částky mezi naše autory využijeme přednostně pro podporu blogerů Respektu, kteří si pod své články umístí Flattr tlačítko. Tímto krokem bychom zároveň rádi tuto zajímavou iniciativu podpořili.

Projekt zavádíme s podporou dobrovolníků z řad www.flattr.cz. Pokud vás systém nezaujal a nepoužíváte ho, nemusíte se obávat, nic se pro vás nemění.

Redakce Respekt

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].