Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Denní zamyšlení Erika Besta

Revolta kolem prasečí chřipky

Politici v jiných zemích by měli strach postavit se Světové zdravotnické organizaci a farmaceutické lobby, avšak ministryně zdravotnictví Dana Jurásková a její první náměstek Marek Šnajdr to v pátek udělali. Veškerou pozornost věnovanou prasečí chřipce označili za „mediální šílenství“, které rozpoutávají farmaceutické firmy, a tím také částečně zdůvodnili, proč se kupuje jen symbolické množství vakcín. Z českých politiků zašel dál jen bývalý ministr zdravotnictví David Rath.Prohlásil, že virus prasečí chřipky byl geneticky modifikován. To ho řadí do stejné kategorie lidí, kteří tvrdí, že vedlejší účinky očkování by mohly být stejně nebezpečné jako virus samotný. Podle ministryně Juráskové vláda nakoupí tak málo vakcín také proto, že společnost GlaxoSmithKline odmítla nést zodpovědnost za případné vedlejší účinky. Ministryně uvedla, že záruky převezme stát, avšak peněžní hodnotu života nespecifikovala. Češi, kteří se honem chtějí nechat očkovat, by si mohli začít uvědomovat, že riziko na sebe v konečném důsledku berou sami.

English version - .pdf

 

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte