Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Denní menu, Kultura

The National jsou kapela bratrů – ale přesný opak Oasis

The National
The National

"Ta skladba se jmenuje Turtleneck a ne Turtlenecks,“ pronese vztekle zpěvák kapely The National Matt Beringer během koncertu, kdy mu zrak spočine na chybě, kterou v setlistu večera udělal kytarista a klávesák Aaron Dessner. Na pódiu je cítit evidentní napětí, které Dessner nakonec prolomí odpovědí: „Opatrně, začínáš znít jako starý nerudný běloch.“ Publikum propukne smích a situace se zklidní.

Není divu, že Beringer občas ztratí nervy. Stojí totiž v čele kapely, kde mu permanentně hrozí přesila bratrských dvojic. Na kytaru tu hrají dvojčata Aaron a Bryce Dessnerovi, rytmickou sekci zase obstarávají sourozenci Bryan a Scott Devendorfovi. Právě o bratrské dynamice vztahů v kapele dost vypovídá rozhovor The National Are a Band of Brothers - But Not Like Oasis, který pro server Pitchfork pořídil Sam Sodomsky. Uskutečnil se u příležitosti vydání sedmého alba, který pětice pojmenovala Sleep Well Beast.

Dvojčata Dessnerova popisují, že to jsou právě rodinné vztahy, které nastoupí, když hrozí v kapele krize. Sourozenci jsou zvyklí se o sebe starat a dávat na sebe pozor pravděpodobně jiným způsobem než v jiných kapelách. První věc, kterou začali dělat společně, bylo sbírání baseballových kartiček. Aaron a Bryce měli parádní kolekci, když ji jednoho dne vyměnili za kytaru a baskytaru - a právě někde tady se zapustila kořeny kapela The National.

Bryce dodává, že rodinné vztahy mnohé zachraňují. Sourozenci totiž vědí, že i kdyby se kapela rozpadla, pro ně by nic neskončilo. Stále by se museli vídat o Díkuvzdání nebo na Vánoce a to je nutí mnohé překousnout. Za těch necelých dvacet let, co The National fungují, se tak prý naučili většímu vzájemnému porozumění a empatii. Nebo jak to Bryce shrnuje s odkazem na britskou kapelu, kde se sourozenci Liam a Noel nakonec nemohli ani vystát: „Jsme anti-Oasis.“

https://www.youtube.com/watch?v=aqN7MjY5KX0

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].