Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Denní menu, Kultura

Stačí se dívat, jak tančím

Rihanna
Rihanna

Rihanna, Madonna a Ciara tančí pro tebe. Glosu o tom, proč publikum tak rádo dívá na klipy, v nichž se vlastně neděje nic víc než to, že tu tanečníci a často i popoví zpěváci sami tančí na svou vlastní hudbu, napsala pro server MTV Hazel Cills.

Sleduje historii klipů od Madonnina přelomového Lucky Star z roku 1984 po letošní dvojklip Work od Rihanny. V něm zpěvačka na tu samou píseň nejprve tančí s osazenstvem přeplněného bistra, na druhý pokus ji pak vidíme ve spoře zařízeném pokoji pouze ve společnosti rappera Drakea. "(Klip) je hravý, konfrontační a intimní především díky vzájemné chemii obou hlavních představitelů, ale zároveň je přesně stvořený pro potěchu diváka u obrazovky. Rihanna si dobře uvědomuje touhu publika dívat se na ni, Work se však v našem voyeurismu přímo vyžívá.“

V kontextu tvorby prvoligových hvězd, které si mohou dovolit klipy s obřími rozpočty, pak sázka na tanec představuje sebevědomý krok, který říká: Tahle píseň je takový hit, že jen stačí dívat se, jak se na ni tančí.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].