Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Denní menu, Společnost

Revoluce pop kultury: Budou stroje schopné nás rozesmát?

Autor: REUTERS
Autor: REUTERS

Jaká budoucnost čeká populární kulturu? Umělá inteligence, virtuální realita i chytré telefony už pomalu změnily způsoby, jakými konzumujeme kulturu, ale co přijde dál? Nad tím spekuluje tým redaktorů listu The Guardian - a je to vcelku podnětné fantazírování, které uvažuje nad technologickými tendencemi, jimiž se může ubírat kinematografie, hudba, počítačové hry nebo výtvarné umění.

„Třicet let od dnešního dne a hudba se stále těší pevnému zdraví. Reunion Destiny’s Child zlomil všechny dosavadní rekordy na koncertním trhu a doprovází jej vydání pěti set hodinového dokumentárního filmu ve 3D. Do toho si Kanye otevřel svůj již třetí oděvní řetězec Kanyefield. Album tak, jak ho známe dnes, je ale už formát na vyhynutí. Tu změnu pociťujeme již nyní, kdy jej  umělci jako Beyoncé a Frank Ocean stále více propojují s vizuálním stránkou“ - to jsou ne zcela nereálné prognózy, které populární hudbě věští Peter Robinson.

O kus dál zase James Kettle popouští uzdu imaginaci, pokud jde o budoucnost stand-up comedy. „Budou-li vůbec v budoucnosti ještě existovat kluby zaměřené na stand-upy, není vůbec jisté, že se v nich bude publikum smát komikům z masa a kostí. Hologramy se už nyní používají v hudbě, a tak není vyloučeno, že jednoho dne ta sama technologie přivede k životu Billa Hickse nebo Robina Williamse a postará se o jejich comeback, dokonce klidně i společný. A nebo to budou roboti, kdo se tu postaví za mikrofon. Kupříkladu Will Jackson, šéf britské společnosti Engineered Arts, který se specializuje na humanoidní roboty a jehož RoboThespian předváděl stand-up už v roce 2013, je přesvědčený, že stroje jsou schopné nás rozesmát.

„S roboty nemůžete udělat v komedii chybu,“ říká s nadhledem. „Protože i když to bude stát za prd, pořád to bude sranda.“

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].