pondělí 10. 10. 2016

Denní menu

Komentovaný výběr toho nejzajímavějšího ze světových médií od pondělí do soboty.

Vážně to chcete vědět? Pokud ano, klikněte sem a uvidíte, co vás nejspíš čeká v závislosti na věku, pohlaví, rase a historických datech o nejčastějších příčinách smrti.

Jistě, jsou to data jen z USA, ale jejich zpracování bere dech. Projekt “When and How You Will Die” od studia FlowingData objevili reportéři časopisu FastCompany a udělali z něj vítěze kategorie vizualizace dat v žebříčku Inovation by Design 2016.

Košatý žebříček má celkem 11 kategorií: od mobilních aplikací přes zdravotní pomůcky, spotřební zboží až po design webů. V každé kategorii jsou kromě vítězů ještě desítky finalistů, takže každý milovník inovací a hezkých věcí si něco vybere.

Inzerce
Sledujte Denní menu na Twitteru
@dennimenu

Přihlaste se k newsletteru a žádné Denní menu vám už neunikne

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Měl to být Trumpův konec v přímém přenosu. Po zveřejnění skandální nahrávky plné sexistických výroků šel Donald Trump do nedělní noční televizní debaty jako polomrtvý kandidát, který by mohl mít v listopadu šanci leda v případě, že by ženy v USA znovu přišly o volební právo. Ale skutečně už lze Trumpa odepsat?

Duel – alias nejodpornější debata v dějinách Ameriky – toho ve skutečnosti zas tak moc nerozhodl. Hillary Clinton sice podle prvních reakcí měla navrch a v boji o prezidentský post momentálně vede, ale vyhráno ještě nemá.  “Mrs. Clinton má do Bílého domu pořád mnohem blíž, ale ještě se bude muset pár týdnů snažit,” hodnotí aktuální situaci po druhém televizním duelu BBC.

Reklama
Reklama

https://www.youtube.com/watch?v=m6VshGZ1_lQ

Nahrávka z roku 2005, kde se Trump v soukromí rozpovídal o svém obscénním chování a myšlení (ke zhlédnutí zde), se přes víkend stala takřka jediným tématem předvolební kampaně. Podle očekávání tak u ní začala i televizní debata, což Hillary Clinton pomohlo vyjít z duelu jako jasný vítěz - i když na přetřes přišla i její e-mailová kauza a Trump zaútočil i na manžela své rivalky, exprezidenta Clintona.

„Moje jsou slova, ale jeho jsou činy,“ řekl a poukazoval na obvinění ze znásilnění či sexuálních návrhů, která byla v minulosti proti Clintonovi vznesena. Trump se sešel s ženami, které tato obvinění vznesly, a pozval je na debatu. Při diskusi tak seděly přímo v sále.

Podle CNN u diváků přesto vyhrála Hillary Clinton u diváků v drtivém poměru 57:34. “Donald Trump už ví, že z něj prezident nebude,” píše v recenzi na noční debatu časopis Atlantic, podle něhož se Trump nechal až příliš vtáhnout do pitvání svých hříchů - což je přesně to, co mezi republikány bude znamenat další ztrátu podpory.

Jenže volby jsou až 8. listopadu a Trump má devět životů, jak stojí v jednom z komentářů na Fox News, kde je názorová stránka po neděli plná příspěvků, podle kterých Trump nevyšel z debaty zase tak bídně. Jak vidno, v televizi si každý našel to, co chtěl, takže uvidíme za měsíc.

Plus jeden bonusový příspěvek o tom, kdo v noci na dnešek komu skákal víc do řeči. Hádejte…