Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Denní menu, Společnost

Co to bylo za ženu? Proč to udělala? Proč tak veřejně?

Autor: Chicago Sun Times
Autor: Chicago Sun Times

Ta žena se usadila na betonové římse čtyři patra nad rušnou Madison Avenue. Byl na ni zvláštní pohled, jak tam sedí v červenočerných kalhotách od pyžama, černé mikině a růžových žabkách. Nohy přehodila přes okraj budovy a nechala je kývat jako nějaké děcko sbírající odvahu skočit do chladné vody.

Život na římse. Tak zní titulek nesmírně delikátního a ožehavého textu Franka Maina,
Life on a ledge
publikoval Chicago Sun-Times. Média se vždy zdráhají referovat o sebevraždách a Chicago Sun-Times v tomto ohledu nepředstavuje výjimku, zde ji však po dlouhém zvážení šéfredaktora učinila.

Sebevražda čtyřiačtyřicetileté ženy šokovala mnoho náhodných kolemjdoucích i sousedů ve čtvrti. Bylo krátce po půl šesté ráno, když se usadila na okraji římsy; váhala. První svědek si ji všiml až v půl osmé, další následovali. Mezi nimi i novinář Frank Main, který ji viděl ze svého balkónu, když si dělal kávu a chystal se do práce.

Vše viděl na vlastní oči a nemohl ten pohled dostat z hlavy. Co to bylo za ženu? Proč to udělala? Proč tak veřejně? S těmito otázkami se Main pouští do pátraní, kdo vlastně byla Kendra Smith. A zároveň s tím přináší mrazivý vhled do zákonitostí a statistik sebevražednosti.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].