0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Společnost2. 3. 20122 minuty

Cool podle Wallpaperu

Pantherella • Autor: pantherella.co.uk

„Čím je Oscar pro film, čím je Nobelova cena pro mír, tím je časopis Wallpaper skoro pro všechno ostatní,“ píše se v anglickém časopise Wallpaper. Za měřítko všech věcí, hlavně těch cool, je považován sám sebou i zbytkem světa. Proto nás zajímá, co dostalo jejich Design Award, kterou uděluje porota složená z jedinců s „nadpřirozeným citem pro to, co se nosí a co se nosit má a musí“. Hodnotilo se skutečně skoro všechno. Kategorie byly například nejlepší ovladač, nejlepší tajná zásuvka a nejlepší pochutina.

Tu vyhrála Société-Orignal z Quebecu. Spolupracuje s místními farmářskými rodinami a vyrábějí lahůdky „vně rámce obvyklých produktových definic a běžných konvencí“, z čehož pak vznikne například zavařenina z nedozrálých bobulí bezu kanadského marinovaných v soli a octu, které tímto získají „vůni mořských řas a chuť čerstvých hroznů“.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Tohle teď jedí lidé s citem pro to, co se nosí. A někdy si u toho i stříhají nehty, aby to bylo ještě víc „vně konvencí“. V kategorii nejlepší přípravek pro krásu zvítězil Klhip (www.klhip.com), čili „absolutní revoluční štípátko na nehty ověnčené mnoha cenami“, jak to popisuje výrobce. Vypadá zhruba jako štípátko na nehty.

Dalšími držiteli ceny jsou například již zmíněný vítězný ovladač – termostat na topení, který se učí vašim zvykům. Dále nejkrásnější rekreační hotel
Mashpi Lodge | An Expedition Hotel
">Mashpilodge, minimalistická skleněná stavba obklopená papoušky a orchidejemi uprostřed deštného pralesa v Ekvádoru. A samozřejmě, nesmíme zapomenout na cenu za nejlepší ponožky.

Vítězem se stává… chvilka napětí… ponožka Pantherella z anglického vlněného kašmíru (www.pantherella.co.uk). Vklouznout do ní prý přináší „nejdekadentnější ze všech rozkoší“. A lidé s citem pro to, co se nosí, ponožky bez rozkoše zásadně nenosí. Více na www.wallpaper.com.


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].