0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Bez peněz27. 4. 20102 minuty

Nečas je charizmatik!

Málem mu zavřela cestu do čela strany, dlouho je skloňovaná jako vlastnost, s níž by měl „něco udělat“ – šedivost Petra Nečase. Fakt, že je „málo sexy“ a „chybí mu charisma“, se pro řadu zdejších politických komentátorů stal čímsi, co je potřeba detailně rozebrat. A do analýz se pustili i straničtí kolegové, kteří si do poslední chvíle nebyli jistí, zda je možné vyměnit v čele partaje chlapa s gulema za šlušňáckého šprta.

Jak si Petr Nečas po prvních pár týdnech vede? Zbavil už se své šprtskosti a šedivosti? Nezbavil. A není důvod. A doufejme, že to nikdy neudělá! Člověk nemusí prohlížet všechny čerstvé billboardy s jeho rozzářenou tváří, a dokonce ani video, kde Nečas suverénně hovoří o svém prvním sexu na gymnáziu ve Zlíně. Nečas je charizmatik už dávno. Nejde o gule, nejde ani o fotogeničnost tváře. Nečas se jednoduše chová naprosto přirozeně a vzorově v roli, kterou jedinou po něm chceme – v roli odpovědného a slušňáckého správce veřejných peněz.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Nekrade, není zákeřný. Možná o řadě levot tuší či ví, v českém parlamentu však lze jen těžko najít někoho s čistším osobnostním profilem. Co se například otevřenosti týče, platí Petr Nečas za vzorňáka už dlouho. Pro novinářské otázky je k zastižení téměř vždy, a především – mluví! Je to vážně rozdíl od většiny tuzemských politiků. V případě Nečase my novináři dostáváme odpovědi a nikoli oblíbené nic neříkající fráze typu: „Musím nejdříve rozklíčovat, zda je tato informace stále živá.“

Nejsem volič ODS, nebudu ji volit ani kvůli Petru Nečasovi. Další „charizmatici“ ve straně jako je velrybář Oulický a jemu podobní drží z mého pohledu stále až příliš silnou pozici. Pokud však existovala cesta, jak hnijící straně dodat alespoň nějakou šanci na proměnu, těžko ji mohl nabídnout někdo jiný než slušňák ze Zlína.

Příliš idealismu pohromadě? Bezpochyby, ale i to je někdy dobré. Bez něj by nemohlo přijít vystřízlivění.


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].