Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Denní menu, Politika

Trump vyvede lidstvo z ohrožení. Obama by mu nedal jaderné kódy

Autor: REUTERS
Autor: REUTERS

Takhle vypadají poslední klipy, kterými oba kandidáti uzavírají kampaň. Drtivý Donald Trump popisuje celosvětové spiknutí proti obyčejným lidem. Padají výrazy jako “zkorumpovaný a neúspěšný politický establishment” nebo “globální zájmové skupiny” provázené záběry na George Sorose, Janet Yellen, Lloyda Blankfeina - a pochopitelně Hillary Clinton vyjednávající se všemi zlosyny. Spot si už vysloužil ostrou kritiku za zjevné antisemitské naladění. V každém případě při sledování pozor, je to trochu horor. I když se samozřejmě nakonec zjeví kladný hrdina a vyvede lidstvo z ohrožení.

Kontrast s Hillary Clinton opět nemůže být větší. Hřejivá kandidátka je ponořená do teplých barev a měkkého světla. Ani bílá barva kostýmku není zvolena náhodou, odkazuje na sufražetky a feministické hnutí. Clinton připouští, že doba je zlá, ale podobně jako na svém letním nominačním kongresu trvá na optimismu a víře v lepší budoucnost: “Miluji tuhle zemi. Jsem přesvědčená, že to nejlepší máme teprve před sebou a že to prožijeme spolu."  Nedělní film pro celou rodinu.

Na negativní kampaň má totiž Hillary Clinton lidi. Roli drsňáka v poslední den kampaně trochu překvapivě sehrál Barack Obama, který na mítincích v Michiganu mydlil Trumpa hlava nehlava. “Donald Trump není psychicky způsobilý být nejvyšším velitelem. Jeho tým mu raděj zarazil na několik dní i twitterový účet! A jestli mu nevěří ani nejbližší spolupracovníci, jak mu můžeme svěřit jaderné kódy?” hřímal jeden z nejpopulárnějších politiků v zemi - a současný držitel jaderných kódů.

O tom, že Trumpovi lidé zablokovali šéfovi přístup na Twitter, referoval list The New York Times. Z reportáže zároveň vyplývá, že Trump je stále skálopevně přesvědčený, že ve volbách zvítězí.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].