Nezkompromitovatelný Milan Komárek
Nezkompromitovatelný Milan Komárek • Autor: ČTK

Podle neoficiálních informací ohlásí policejní prezident v nejbližších dnech jméno nástupce Tomáše Martince. Má se jím stát Milan Komárek, současný náměstek ředitele středočeské policie. Vedení policie nechce zatím tuto informaci komentovat.

Čtyřicátník Milan Komárek nastoupil k policii v roce 1995, nějaký čas pracoval jako vyšetřovatel. Do vyšší funkce se dostal v roce 2008: stal se šéfem odboru policejního prezídia, který se zabýval odhalováním ilegálních zbraní. Od roku 2010 je náměstkem ředitele středočeské policie. Co jej pro novou funkci kvalifikovalo?


Podle našich zdrojů především to, že jako vyšetřovatel (tato instituce byla v policii zrušena před jedenácti lety) zná dobře procesní právo, prostě se odborně orientuje v paragrafech a podle názoru vedení policie bude schopným spoluhráčem státním zástupcům. Podle prvních informací z řad policie jde také o naprosto nezkompromitovaného policistu.

Protikorupční policie by pod jeho vedením měla projít velkými změnami. Bude zřejmě řešit mnohem méně případů, ale bude se věnovat těm nejvážnějším kauzám. A měla by být postavena tak, aby na nejzávažnější korupční případy mohly být nasazovány týmy detektivů, kteří by nebyli odváděni od práce povinností dělat na jiných kauzách.

Samozřejmě Milanu Komárkovi nahrálo i to, že náměstek policejního prezidenta Václav Kučera byl donedávna jeho přímým nadřízeným; je pravděpodobné, že tato skutečnost hrála při volbě Milana Komárka velkou roli.

Každopádně jde o dobrou volbu, protikorupční policie potřebuje změnit styl práce a k tomu může napomoci jen kriminalista, který stál dosud mimo její struktury.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte