Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Vidlemi

Čí policista je plukovník Husák?

Policejní prezident Petr Lessy nevidí důvod nějak potrestat svého náměstka Vladislava Husáka. Fakt, že se Husák v restauraci sešel s předními pražskými kmotry Tomášem Hrdličkou a Romanem Janouškem a několika politiky není pro prezidenta dost závažný. Přesně řečeno policejní prezident a jeho náměstek se nás snaží přesvědčit, že o žádnou schůzku nešlo, Husák jen viděl známé tváře, tak bylo slušné zajít je pozdravit.

Problém je v tom, že jak Hrdlička, tak Janoušek jsou v současné době poměrně tvrdě šetřeni protikorupční i protimafiánskou policejní jednotkou. Za několik obchodů a hlavně za zakázky, získané na pražském magistrátu. Za soutěže, vypsané politiky, s nimiž se Husák sešel. Mé tvrzení, že je šel Husák před vyšetřováním varovat, má stejnou míru důvěryhodnosti, jako jeho tvrzení, že je šel jen pozdravit.

Prostě Vladislav Husák – se svou minulostí a svými kontakty – nemá na tak vysokém policejním postu po dotyčné schůzce co dělat. Tím, že ho policejní prezident nesuspendoval, se také diskvalifikoval. Pokud policejní prezident kryje Husákovy kontakty, policie se stává naprosto nedůvěryhodnou.

Včera jsem se sešel s bývalým policistou. Pracuje pro jednoho bohatého podnikatele. Říkal mi, jak se vlivní podnikatelé snaží získat „svého“ policistu uvnitř sboru. Policistu, který by ho varoval před vyšetřováním a chránil ho. Prý ten systém docela funguje. Vyjmenoval i několik detektivů a jejich chráněnce. Není to špatné mít svého policistu, říká pan Patizon, u něhož ovšem nehrozí, že by páchal trestnou činnost, tak mu odpovídám, že žádného policistu nepotřebuje. Pan Patizon navíc není vlivný podnikatel, tak by svého policistu jistě nenašel.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].