Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Video

Špatně postavená kritika

Podle Chandlera Rosenbergera, docenta mezinárodních vztahů na Boston University, formuje náš pohled na islámskou civilizaci (a naopak) špatně postavená kritika.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Podle Chandlera Rosenbergera, docenta mezinárodních vztahů na Boston University, formuje náš pohled na islámskou civilizaci (a naopak) špatně postavená kritika.

„Kritika musí být velmi konkrétní, vyžaduje odpovědné účastníky,“ řekl Rosenberger, podle něhož média mohou do jisté míry i za to, že se obě kultury vnímají zjednodušeně a neupouštějí od myšlenky kolektivní viny. „Je zajímavé, že nerozlišující nenávist Bin Ládina namířená proti Západu se tak moc podobá úvahám Marxe,“ podivoval se Rosenberger ve svém příspěvku na konferenci Svoboda a odpovědnost médií v éře terorismu.

Chandler Rosenberger: Islamističtí radikálové nepoukazují na rozdíly

„Je zajímavé, že nerozlišující nenávist bin Ládina namířená proti Západu se tak moc podobá úvahám Marxe,“ pronesl na konferenci „Respekt: Svoboda a odpovědnost médií v éře terorismu“ Chandler Rosenberger. Docent mezinárodních vztahů na Boston University, kterého na konferenci pozvali organizátoři Respekt Institut, nadace Forum 2000 a New York University v Praze, dal ve svém příspěvku prostor výtkám k nedostatečně informovaným kritikům islámské i západní civilizace.

Příspěvek odborníka, který zblízka sledoval poměry ve střední a východní Evropě po rozpadu Sovětského svazu a balkánské běsnění po zániku jednotné Jugoslávie,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].