0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Video13. 12. 20074 minuty

Špatně postavená kritika

Podle Chandlera Rosenbergera, docenta mezinárodních vztahů na Boston University, formuje náš pohled na islámskou civilizaci (a naopak) špatně postavená kritika.

  • Autor: Respekt

Podle Chandlera Rosenbergera, docenta mezinárodních vztahů na Boston University, formuje náš pohled na islámskou civilizaci (a naopak) špatně postavená kritika.

„Kritika musí být velmi konkrétní, vyžaduje odpovědné účastníky,“ řekl Rosenberger, podle něhož média mohou do jisté míry i za to, že se obě kultury vnímají zjednodušeně a neupouštějí od myšlenky kolektivní viny. „Je zajímavé, že nerozlišující nenávist Bin Ládina namířená proti Západu se tak moc podobá úvahám Marxe,“ podivoval se Rosenberger ve svém příspěvku na konferenci Svoboda a odpovědnost médií v éře terorismu.

Chandler Rosenberger: Islamističtí radikálové nepoukazují na rozdíly

Reklama

„Je zajímavé, že nerozlišující nenávist bin Ládina namířená proti Západu se tak moc podobá úvahám Marxe,“ pronesl na konferenci „Respekt: Svoboda a odpovědnost médií v éře terorismu“ Chandler Rosenberger. Docent mezinárodních vztahů na Boston University, kterého na konferenci pozvali organizátoři Respekt Institut, nadace Forum 2000 a New York University v Praze, dal ve svém příspěvku prostor výtkám k nedostatečně informovaným kritikům islámské i západní civilizace.

Příspěvek odborníka, který zblízka sledoval poměry ve střední a východní Evropě po rozpadu Sovětského svazu a balkánské běsnění po zániku jednotné Jugoslávie,…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc