0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Vaše dopisy28. 12. 20062 minuty

Čunek není populista

Jiří Čunek je vnímán jako člověk přímý, otevřený a dynamický, který bere osobně za své různé problémy města. A voliči všech politických stran za to berou za své jeho.

Reaguji na polemiku Čunek nabízí lidem naději z Respektu č. 51/2006.

Rozumím tomu, že nová tvář ve vrcholové politice, Jiří Čunek, nestojí bulvárnímu tisku za hlubší zájem. Rozumím tomu, že ani politik, ani novinář, který je politicky vyhraněný, nebude dělat rozbor jeho úspěchu, a že jsme to nemohli očekávat ani v uvedené diskuzi, která měla na mysli spíše budoucnost. Ale Vsetín není od Prahy tak daleko a stojí za inspiraci.

Úspěch Jiřího Čunka v komunálních a senátních volbách nebyl důsledkem jediné akce, ale toho, že je již osm let na Valašsku vnímán jako velmi dobrý starosta. To má dvě dimenze: faktickou a osobní. K té faktické patří úspěchy v získávání dotací z EU a přebytkové hospodaření radnice, nevídaná podpora neziskových organizací ze strany města (v seznamu, který dostali všechny domácnosti koncem roku do schránek je jich 108), vstřícná a neúplatná radnice, vedená kvalitním, dělným týmem atd. Popsat aktivity města a způsob jeho řízení, právě to by podle mne stálo za obsáhlý článek.

Osobní stránka je v tom, že Jiří Čunek je vnímán jako člověk přímý, otevřený a dynamický, který bere osobně za své různé problémy města. A voliči všech politických stran za to berou za své jeho. Je to pro ně už osm let „náš Jura“. Rozhodně žádný populista.

J.David, Vsetín

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].