Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Agenda

Ukrajinská ofenziva: zkuste to sami rychleji

V komunitě vojenských analytiků nepanuje shoda na tom, jaký vývoj se dá čekat. (Prezident Zelenskyj v Záporoží v polovině srpna) • Autor: Profimedia
V komunitě vojenských analytiků nepanuje shoda na tom, jaký vývoj se dá čekat. (Prezident Zelenskyj v Záporoží v polovině srpna) • Autor: Profimedia

Ukrajinští diplomaté už rok a půl hledají způsoby, jak vyjádřit skutečný vděk západním partnerům za dodávky zbraní a zajistit, aby se proud bojového vybavení netenčil, a zároveň dát najevo stejně skutečné rozhořčení nad tím, co vidí jako necitlivou kritiku nebo zbabělost svých spojenců. Občas volí i nediplomatické cesty. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba minulý týden vynadal všem, podle nichž je ukrajinské osvobozování území příliš pomalé, slovy „ať sklapnou a zkusí si to sami“.

Pomalý ukrajinský postup na jihu a východě území už není překvapením nebo něčím, o čem je možné debatovat, ale zřejmým faktem. Ukrajinské plány na to, že dosáhnou okupovaného jižního pobřeží do začátku zimy, určitě nevyjdou. Ukázalo se, že Rusové se na obranu okupovaných území začali připravovat velmi brzy poté, co se jich zmocnili, a jejich obranné linie jsou velmi propracované. 

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.