Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Školková bariéra

A co říkáte na to, že ukrajinské děti zabírají ve školkách místo těm našim? U doktora člověk úplně nechce probírat aktuální dění ani vyvracet hoaxy, ale když v ordinaci neprozřetelně přiznáte novinářskou profesi, někdy se tomu prostě nevyhnete. Lékařka to prý slyšela od řady žen, kterým bylo řečeno, že před jejich dětmi „musejí dostat přednost“ malí Ukrajinci.

Tento rozhovor se mi vybavil u zprávy, že ve výzkumu agentury STEM projevily ženy větší skepsi k pomoci uprchlíkům než muži. To je překvapivé zejména proto, že jinak ženy hrají v pomoci druhým obvykle jasný prim. Na konkrétní důvody se výzkumníci neptali, ale ředitel výzkumu STEM Jaromír Mazák nabízí možné vysvětlení v tom, že právě ženy více pociťují příchod desítek tisíc Ukrajinek s malými dětmi, které pro ně představují „konkurenci“ na trhu práce nebo v boji o chronicky nedostatková místa ve školkách. 

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.