Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Audio týdne

Když se jednoho rána čtyři sourozenci (nejstarší Kryštof, dvojčata Ema a Kristýna a malý Samuel) probudí z neklidných snů, zjistí, že jejich rodiče nejsou k probuzení. Žijí, dýchají, ale spí. Později odhalí, že úplně stejným způsobem usnuli všichni rodiče na celé planetě, vzhůru zůstali jen děti a bezdětní. Všichni čtyři se rozhodnou o sebe postarat sami, ale to ještě netuší, jaká protivenství jim budou komplikovat už tak nesnadný život.

Román Martina Vopěnky Spící město vyšel už v roce 2011, letošní rozhlasová dramatizace Josefa Kačmarčíka (dramaturgyní je Lenka Veverková) však získala po covidovém období novou aktuálnost. Děti se musí postarat nejen o to, jak se najíst a napít, ale také jak se vyhnout nově vznikajícím nebezpečím. V ulicích se pohybují gangy výrostků, kteří terorizují menší děti, o jejich duše usilují náboženští fanatici, kteří za náhlou spánkovou epidemií vidí boží trest, a dokonce vznikají skupiny únosců, které bezprizorné děti kradou a prodávají je bezdětným párům. Autor dětského posluchače nijak nešetří a stejně jako hlavní hrdiny ho provádí nebezpečným světem, v němž se i zdánlivě laskavý a nápomocný dospělý člověk může rázem proměnit v predátora.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.