michopulu

Z jara jsem navštívila festival romské hudby Khamoro. Od pódia jsem brzy zamířila tam, kde se dobře orientuji a kde se nabízí kultura gastronomická – ke stánku s občerstvením. Doufala jsem, že ochutnám romské rychlé občerstvení, ale stánek neměl ambici překročit průměr hamburgerů a křupek. Známých mezi pořadateli jsem se ptala proč. „Kde máte romské speciality?“ Dostalo se mi vysvětlení, že Romové svoje jídlo jedí nejraději doma a nejspíš by ho venku od jiných nechtěli. Tak proto tu není.

Zmocnil se mě divný pocit. Kde je vůbec romské jídlo, když ne tady? Kde jinde by už mělo být? Proč není na ulicích, v bufetech? Proč není dokonce ani v našich hlavách? Nebo vy víte, co vaří Romové doma? Proč nemáme romské restaurace? Proč romskou kuchyni jen málokdo z nás ochutnal?

A hned nato zahlodalo svědomí: a cos pro to, aby se o romském jídle něco vědělo, udělala ty, gastronomická novinářko? Tak… za dob vedení časopisu Apetit jsem pověřila redaktorky výrobou fotoreportáže receptu krok za krokem bramborového jelítka goja, asi nejznámějšího symbolu romské kuchyně – začala jsem si vypočítávat. Když se ale goja pekla, v redakci jsem nebyla, a tak jsem promeškala svoji jedinou příležitost v životě ochutnat romské jídlo.

Touto první a poslední položkou můj seznam „zásluh“ skončil. Je vůbec možné tak dlouho ignorovat něco, co je tak blízko? Pečlivě sleduji emancipační hnutí Afroameričanů v gastronomii amerického jihu. Zajímám se o jídlo původních amerických obyvatel. Ale nevím nic o…

1_obalka_R35
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R35
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte