Známé přísloví říká, že sirky nepatří do rukou dětem. Byť bez zlého úmyslu, neopatrným zacházením by mohly způsobit značné škody. Ještě méně patří sirky do rukou známému pyromanovi, který si ze hry s ohněm udělal životní program a je mu jedno, jaké následky to bude mít. Bývalý premiér Andrej Babiš ve své předvolební kampani, které konečně začal říkat kampaň (i když ne prezidentská, ale komunální a senátní), vystupuje jako pyroman, který se ovšem tváří jako malý chlapec, který netuší, co by mohl způsobit.

Jak zachytili reportéři Respektu Ivana Svobodová a Milan Jaroš minulý týden v jižních Čechách (text na str. 3235), atmosféra na Babišových setkáních s voliči se stále více vyhrocuje. Babiš přehlíží slovní i fyzické výpady, které jeho příznivci směřují k lidem, co přišli vyjádřit jiný názor. Sám dále stupňuje útoky jak vůči svým kritikům (jsou pro něj „fašisti a nacisti“), tak vůči novinářům z „Bakalovy žumpy“ – tedy Respektu –, jejichž „vyvedení“ z akce absurdně (a marně) požaduje po svých spolupracovnících. Což jeho příznivcům slouží jako další pobídka, aby ho v tomto chování následovali – v nadávkách a urážkách, vyhrožování násilím, ve fyzických atacích. Následně pro média sice šéf hnutí ANO tvrdil, že ho vyhrocenost situace na mítincích mrzí, ale odpovědnost svedl opět výhradně na své odpůrce. O jeho vlastní odpovědnosti nepadlo ani slovo.

Brzo zhebneš, dědku

Proti zvolené formě protestu na mítincích Andreje Babiše samozřejmě můžeme mít…

1_obalka_R32
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Silvie Lauder

vedoucí rubriky, Fokus

Silvie Lauder
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1747

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte