Na zahrádce právě dozrávají meruňky. Ale my si dnes dáme ube. Protože to je trend a celá planeta teď dělá všechno ube. Nebude to ale jednoduché. Meruňky zná každý, ale kdo zná ube? Je to protáhlá fialová hlíza velikosti brambory nebo spíš dvou brambor za sebou. Ne, není to batát. Ani taro. Ani červená řepa. Ani fialová řepa. Je to ube. Latinsky dioscorea. Česky botanicky smldinec. Povědomí o této plodině je však v ČR chabé, a to i přesto, že těchto a příbuzných hlíz z rodu Dioscorea se údajně vypěstuje na světě 73 milionů tun a sytí lidstvo. Kam se hrabou meruňky.

Hlíza ube je na povrchu fialová a uvnitř ještě fialovější. Obsahuje velké množství škrobu a cukrů a sladce voní. Proto se na Filipínách, kde je tato odrůda doma, hojně využívá na přípravu sladkostí. A právě z filipínských restaurací v Londýně či New Yorku se ube začala šířit do světa; doputovala dokonce i do Česka, kde se prodává ve filipínském obchodě na Palmovce, který však většina zákazníků mine, když míří setrvačně do supermarketu pro meruňky.

My se tu však poučili – že základní úprava ube je pudinkovitá hmota zvaná ube halaya. Škrobovité hlízy se povaří, rozmačkají, smíchají s kokosovým mlékem a cukrem a je to – asi tak po hodině usilovné práce. Vypadá to jako pudink, voní to žvýkačkově, chutná tropicky. Ube se ovšem používá také ve formě past, prášků a extraktů. A dělají se z nich věci. A zdaleka nejen na Filipínách – po celém světě v pekárnách, zmrzlinárnách, donuteriích, cukrárnách,…

1_obalka_R28 jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R28 jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1326

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte