Máme stahovací prádlo.  Nemlčme o tom. Řekněme to světu. Shapewear. To je trend. Mít ho a také o něm mluvit a ukazovat ho a možná se jím i chlubit. Podívejte, co vše stahuje mé stahovací prádlo. Jako to dělá Kim Kardashian a další slavné a stažené.

Spodní vrstva oblečení, která člověka trochu vyhladí a vytvaruje a zpevní, není samozřejmě žádná novinka. Již za časů královny Viktorie se ženy navlékaly do korzetů, které se přitahovaly každou půl hodinu, až to bylo ono – v pase ideálně pod pětačtyřicet centimetrů. Později v historii se stahovalo méně krutě, ale nikdy se o tom nemluvilo. Rozhodně ne veřejně. Bylo to stahovací prádlo, pssst.

Ještě nedávno. Stahovací prádlo bylo v barvě tělové a nesmělo být vidět ani o něm slyšet.  Maskovalo ty části těla, které žena považovala za hrozné a odpudivé, takže prádlo, které je korigovalo, bylo skoro stejně hrozné a tajné – a také trochu podvod, který však mohl zajistit výhodu na sňatkovém a společenském trhu. Zhruba jako za časů královny Viktorie.

Ale teď je to jinak. Nemlčíme, nebojíme se, hrdě hlásáme. Žádné hrozné části těla už nejsou. Jsou jen skvělé části těla a možná některé ještě skvělejší. Body positivity čili kladný vztah k vlastnímu tělu. A shapewear nic nestahuje a nemaskuje, nýbrž vlídně objímá. Stahovací prádlo dneška je barevné a s motýlky. Obléká se na paže a břicho a stehna nebo na všechno, žena se může obalit látkou jako Tutanchamon, říkat to veřejně, a ještě bude považována za vtipnou a roztomilou. Už žádné…

1_obalka_R22
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R22
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1333

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte