Pojďte dál, pane Karásek. No nebojte se. Svlékněte se do půl těla. Ne, prosím tu spodní polovinu. Táák. A teď si položte šourek tady na to plexi. Vy nedosáhnete? Aha, tady máte stoličku. Výborně. Ještě si ho, prosím, takhle rozprostřete, a už se nehýbat. Teď se nelekněte, proti té spodní destičce se přiblíží ta horní. Nebojte se, zastaví se to samo. Ale přece jen to vaše varlata krapet zmáčkne. Potřebujeme ten rentgenový snímek co nejširší. A aby záření prosvítilo co nejmenší množství hmoty. A také je fajn, že se nám u toho se stisknutými varlaty už nepohnete… Prima, destička se zastavila. Pan Karásek je mírně opocený. Zkřivený úsměv dává najevo směsici obav z dalšího pohybu desky a úlevy, že teď už se opravdu zastavila. Přichází statná laborantka s francouzským klíčem. Na co to máte!? Ještě než Karásek vyjekne, laborantka s jistotou dělnice na poloautomatické tovární lince automobilky dotahuje oba aretační šrouby na maximum. Karásek se nehýbe, ještě stojí, mašina mírně vrní… A testikulograf je hotov!

Kolem vyšetření ženského prsu pomocí mamografu existují mnohé mýty a pověry. S mírnou dávkou fantazie jsem si zkusil představit, jak by to vypadalo obdobně u mužů na neexistujícím vyšetření a přístroji, který by obdobně vyšetřoval varlata. I když jsou rovněž postižená rakovinou, které lze předcházet samovyšetřením a lékařským vyšetřením obdobně jako u prsu, ponechme dnes Karáska a ostatní muže stranou. Spolu s nádory dělohy na varlata ostatně upozornil i aktuálně…

1_obalka_R20
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte