Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Na zdraví

Medicínské profese 2040

Vytáhnu kolonoskop, sestra ho otře od zbytků stolice a já se zasním… Prevence zdraví je budoucností medicíny, o tom už není pochyb. Ale jak to bude vypadat třeba v roce 2040? Člověče, oprav si ten krám! Už zase robotický společník pacientku zavedl na parkoviště namísto na rentgen, křičí nemocniční návrhář umělých orgánů na technika od robotického personálu. Za dveřmi nemocniční laboratoře mezi tím vedou vášnivou diskusi trenér automatizovaných algoritmů s tvůrcem chatbotů poháněných umělou inteligencí. To první bude zrychlovat výhradně správnou diagnostiku na milisekundy díky neuronové síti velikosti jedné zeměkoule. To druhé bude pro první například sbírat vaše vstupní příznaky tak chytře, jak to žádný lékař nedokáže. Už dnes máte zárodky strojového učení například v mobilní bance. Nad tím vším ohrnuje nos držitel funkce lifestyle stratéga. Jeho hlavním úkolem bude, abyste lékařskou péči nikdy nepotřebovali. V jeho době už bude pro datové sběrnice dávno obsolentní použití dnes se rozšiřujících wearables – nositelné elektroniky. Ještě docela ujde digitální tetování, ale spíše bude pracovat se senzorickými nanoboty ve vaší krvi. A nejvíce se bude bavit specialista na gamifikace procesů, například úspěšné rekonvalescence po mozkové příhodě…

Že mi vůbec nerozumíte, pokud zrovna také nečtete například The Medical Futurist? Nevadí, tohle okénko do budoucnosti sami zažijete, takže se nemusíte bát, že vám něco uteče. Prognózy vývoje medicíny jsou v technologické větvi…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.