Elon Musk Visits Germany
Vychází to, všechno to vychází. (Elon Musk při stavbě továrny své firmy Tesla) • Autor: Getty Images

O Elonu Muskovi se mluví možná až příliš často. Aktuálně je to nejbohatší člověk světa. Jako první soukromník dostal vlastní raketu na oběžnou dráhu Země. Jeho firma Tesla produkuje nejprodávanější elektroauta světa. Samotná Tesla je momentálně nejhodnotnějším výrobcem automobilů na planetě, měřeno alespoň vrtkavou přízní finančních trhů. Internetovým signálem chce pokrýt celý povrch planety Země. V tomhle směru Starlink, další z jeho firem, už vcelku pokročila. Na samém začátku je s poněkud sci-fi projektem kolonizace Marsu.

Naposledy k sobě ale připoutal pozornost v souvislosti se sociální sítí Twitter. Jednu z nejoblíbenějších globálních služeb svého druhu Musk roky rád používá. Jeho tweety, ne vždy dokonale srozumitelné, občas působí paniku mezi investory, někdy pohoršení a někdy prostě jen nepochopení. Už nějaký čas Musk zároveň skupuje akcie Twitteru a na začátku dubna se ukázalo, že s necelými deseti procenty firmy je jejím největším akcionářem. Krátce potom překvapil ještě víc – nepřímo označil vedení Twitteru za neschopy, kteří mrhají „ohromným potenciálem“ této sítě, a přímo je nazval za pošlapávači svobody slova, neboť Twitter je, jak známo, pro některé šiřitele prokázaných lží a nenávisti uzavřený. Obojí chce prý změnit. Vyhradil si na to 43 miliard dolarů (necelý bilion korun), nabízí menším akcionářům, že je vykoupí „nad cenou“, a tím by ve finále Twitter ovládl. V obchodní hantýrce se takovému záměru říká „nepřátelské převzetí“ a napadená firma se mu už…

1_obalka_R17
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R17
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Tomáš Brolík

zástupce šéfredaktora, Fokus

brolik
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1539

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte